LOADING ...

Keltai į Velsą

Velsas – Jungtinės Karalystės dalis arba teritorija Britanijos saloje. Ši teritorija Anglijai atiteko XVI amžiuje. Velsas keliautojus traukia grįžti ne tik dėl daugiau nei keturių šimtų čia esančių pilių ir nacionalinių parkų, tačiau ir greitakalbės, kuria pasakomi kai kurie miestelių pavadinimai yra įtraukti net į Gineso rekordų knygą.


keltai_i_velsa.jpg

Kelto reisų į Velsą tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Velsą. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!




Patogiausia kelionė – keltu

Iš Airijos ir Anglijos į Velsą galima nuvykti traukiniu, autobusu arba keltu. Autobusu arba traukiniu kelionė reikalauja ilgo ir nuobodaus kėdės trynimo meno, kuomet į atlošą spardo kito keleivio kojos, pasilenkus pamatai į bagažo skyrių netilpusius daiktus, o priekyje stebi tik pro šalį skriejantys automobiliai. Todėl maloni kelionė keltu yra puiki alternatyva.

Iš Airijos į Velsą populiariausias maršrutas Dublinas – Holihedas. Du puikūs keltai plaukia net kelis kartus per dieną, o kelionė trunka vos tris – keturias valandas. Dublinas ir Holihedas yra svarbūs Airijos ir Velso administraciniai centrai, nuo, kurių patogu tęsti kelionę Jūsų pasirinktu maršrutu.

Įdomūs faktai apie Velsą:

  • Ketvirtadalis Velso gyventojų vis dar vartoja senovės valų kalbą.
  • Šia kalba yra parašytas ilgiausias Europos vietovardis, kuris skamba maždaug taip:
  • Pen y Fan – antra pagal aukštį Velso viršukalnė (ji yra vos vieno kilometro aukščio), tačiau svarbu ne aukštis, o vaizdai atsiveriantys nuo jos. Turistai netenka amo viršūnėje pažvelgdami į šlaitą ir ten pamatydami besiganančias avis. Kita vertus, tokiame aukštyje pabuvęs, jautiesi lyg tiesiogine šio žodžio prasme pabuvęs debesyse.
  • Garsiausias kurortas Tenbis. Keliautojai nelieka abejingi prie miestelio stūksančiom įspūdingom uolom, žvejų laiveliais, kurie atoslūgio metu atrodo, lyg pamestos paplūdimyje ir laukia potvynio, bei geltono smėlio paplūdimiais ir palmėmis juose. Čia, viduramžiais, ant pakrantės uolų, buvo pastatyta koplyčia, kuri išliko iki šių dienų. Tačiau garsi ji ne architektūra, o tuo, kad koplyčioje gyveno vienas iš karaliaus Artūro riterių.
  • Tris milijonus gyventojų turinti teritorija buvo suskirstyta į dvidešimt dvi žemes. Nuo XX amžiaus pabaigos teritorinis skirstymas nesikeitė.
  • 6 proc. Velso gyventojų sudaro lietuviai.


Pateikiame miestus susipažinimui į kuriuos plaukią keltai