Judriausi Europos uostai, populiariausi ir didžiausi keltai

2017 - 01 - 18

Kelionės keltu šiandien yra pasirenkamos tikrai dažnai. Tai – vienas patogiausių kelionės būdų, tad nieko nuostabaus, kad toks pasirinkimas tampa vis populiaresnis. Keltų bendrovės siūlo vis daugiau įvairių kelionės krypčių, tad rinktis visada yra iš ko. Jei svarstote apie galimybę keliauti tokiu būdu, tikrai smalsu pasidomėti, kokie Europos keltai yra populiariausi ir geriausiai įvertinti keleivių.


aaaaa.jpg

Europos keltų Top 5

1. Tallink„Baltijos karalienė” („Baltic Queen”)

Tai – 2009 metais pastatytas keltas, kuris priima net 2800 keleivių. Dažnai šis keltas apibūdinamas kaip daugiafunkcisplaukiojantis viešbutis: jame gausu restoranų ir pramogų, tad maždaug 16 valandų trunkanti kelionė tikrai neprailgsta. Keltas kursuoja iš Talino į Stokholmą.

2. Color Lines „Color Magic

Šis keltas talpina net 2750 keleivių, ir dėl savo gabaritų tikrai negalėtų perplaukti Panamos kanalo.  Tai visiškai uždaras keltas, kuriame yra įrengtas baseinas ir sveikatingumo centras. Keltas kursuoja iš Oslo į Kylį, kelionė trunka 19 valandų 30 minučių.

3. Brittany Ferries„Pont-Aven

Tai yra vienas prabangiausių keltų, kuris keliauja iš Plimuto (Anglija) į Santanderą (Ispanija). Kelionė trunka 20 valandų 30 minučių.

4. Grandi Navi Veloci„La Suprema

La Suprema” yra vienas didžiausių ir prabangiausių Viduržemio jūros keltų, kuris talpina 2920 keleivių.  Keltas kursuoja iš Italijos miesto Genujos į  Olbiją Sardinijoje.  Keltas pasižymi išskirtiniu jaukiu interjeru, jame galima rasti gausybę restoranų ir poilsio kambarių. Kelionė šiuo keltu trunka apie 10 valandų.

5. Superfast Ferries:  „Superfast XI”  ir  „Superfast XII

Šie du keltai priklauso Graikijos keltų bendrovei Superfast Ferries”.  Jie yra didžiausi keltai rytinėje Viduramžio jūros dalyje. Abu keltai yra labai šiuolaikiški, juose galima rasti įvairių restoranų bei barų. Taip pat keltuose yra įrengtas baseinas. Keltai kursuoja iš Ankonos į Patras, kelionė trunka maždaug 15 valandų.

Didžiausi Europos keltai

Modernūs „Stena Britannica“ ir „Stena Hollandica“ yra didžiausi pasaulyje keltai, gabenantys krovinius ir keleivius. 2003 metais statytas keltas „Stena Britannica“ praėjus keleriems metams buvo pailgintas iki 240,8 m. Šis keltas gali talpinti 900 keleivių ir net 180 sunkvežimių. „Stena Hollandica“ keltas yra pora metrų platesnis už „Stena Britannica“ (32 metrai), ir gali priimti 1200 keleivių bei 230 sunkvežimių. Šiame kelte veikia keturi barai, du restoranai, įrengta kino salė, atskirtos vaikų ir paauglių zonos.  Taip pat įrengti posėdžių kambariai bei specialios būdelės šunims. Abu šie keltai kursuoja iš Olandijos į Didžiąją Britaniją.

Judriausi Europos keltų uostai

1. Doveris (Jungtinė Karalystė) yra judriausias keleivinis uostas Europoje.  Populiariausias maršrutas yra Kalė-Doveris.  Į Doverį plūsta daugybė turistų, kurie nori apžiūrėti garsiąsias uolas, kurios tęsiasi net 25 kilometrus.

2. Paloukia Salaminas (Graikija) – tai dar vienas labiausiai apkrautų Graikijos uostų, į kurį kasmet atvyksta daugybė turistų (maždaug 12 milijonų). Tai tikrai nekelia nuostabos, nes būtent prie Salamino vyko 480 m. pr. Kr. vyko vienas garsiausių jūrų mūšių.

3. Perama (Graikija) – kiekvienais metais į šį uostą atvyksta daugiau nei 11 milijonų keleivių. Peramos uostas yra labai svarbu žemyninės dalies jungtis su Salamis sala (keltai šiuo maršrutu kursuoja nuo 2012 metų.

4. Helsinkis (Suomija) -  šį uostą dažnai atvykstama iš Sankt Peterburgo, Stokholmo ir Talino. Būtent Helsinkis – Talinas yra viena populiariausių krypčių, vasaros sezonu iš Helsinkio uosto į Taliną keltai kursuoja net 17 kartų per dieną.

5. Kalė (Prancūzija) – tau yra vienas populiariausių uostų, į kurį kasdien atvyksta itin didelis keleivių skaičius. Kelionė keltu į Kalė uostą dažnai yra pasirenkama kaip kelionės lėktuvu alternatyva, į Prancūziją tokiu būdu neretai atvykstama iš Didžiosios Britanijos.

Nors neretai yra pasirenkamas greitesnis kelionės būdas, ir į svečias šalis vykstama lėktuvu, tačiau įsitikinsite, kad kelionė keltu gali būti dar patogesnė ir malonesnė, o kelionės laikas jums tikrai neprailgs. Moderniuose keltuose yra įrengtos įvairios poilsio zonos, rasite įvairių restoranų bei pramogų, tad galėsite pamiršti apie varginantį keliavimą.

Atgal