LOADING ...

Keltai ir šalys

Tikras malonumas patirti atradimo džiaugsmą išlipus iš kelto naujoje šalyje. Keltų bilietai internete atvėrė naujas galimybes greitai ir paprastai planuoti nepamirštamas keliones po Europą ir už vos ribų. O kelionių keltu privalumai tik dar labiau sustiprina norą keliauti.


Foto-1.jpg

Iš viso sąrašo pasirinkite Jūsų ieškomą šalį:

Populiariausios kryptys keliaujant keltu

Keltai yra nepamainoma transporto priemonė, padedanti „nukirsti kampą“ ir perplaukti jūrą tiesiausiu įmanomu maršrutu, o ne važiuoti šimtus kilometrų pakrante, kad būtų pasiektas tas pats kelionės taškas. Tad dažniausiai kalbant apie populiariausias kryptis, kalbama apie ilgiausius ir tiesiausius maršrutus jungiančius visiškai skirtingas šalis, tautas ir kultūras

Rytų Europa – Skandinavija

Baltijos jūra skalauja labai įvairių šalių krantus, o tų šalių gyventojai išties mėgsta keliauti. Tokie keltai iš Švedijos kaip Kapelskare – Paldiski ar Karlshamnas – Klaipėda jungia Baltijos šalis Lietuvą ir Estiją su Skandinavija. Estija ir Lietuva itin palankios šalys, norintiems patraukti ir geriau susipažinti su Rytų Europos šalimis. Tuo tarpu vykstantiems iš Rytų Europos, paminėti maršrutai leidžia pasiekti įvairius Skandinavijos kampelius. Kartais net pasinaudojama kelione keltais su persėdimu – pradedama maršrutu Klaipėda – Karlshamnas ir tuomet nuvažiavus nedidelį atstumą iki Kopenhagos, kelionė keltu tęsiama iki Oslo.

Vokietija – Rytų Europa

Dar vienas populiarus maršrutas Kylis – Klaipėda. Iš Šiaurės Vokietijos keliaujantiems keltai į Lietuvą patogus maršrutas norint pasiekti Rytų Europos šalis ar susipažinti su pačiomis Baltijos šalimis. Šiuo maršrutu naudojasi ir daugybė emigrantų iš Baltijos šalių, kurie gyvena Didžiojoje Britanijoje. Persikėlę į žemyninę Europos dalį ir nuvažiavę nedidelį atstumą iki Kylio, keliautojai gali ramiai tęsti kelionę keltu iki Klaipėdos.

Didžioji Britanija – žemyninė Europos dalis

Itin didelis tinklas keltų yra susikoncentravęs aplink Didžiąją Britaniją. Ten gyvenantiems žmonėms, norint persikelti į žemyninę Europos dalį, nėra itin daug pasirinkimų, kaip tai padaryti, o norintiems keliauti savo automobiliu, pasirinkimų dar labiau sumažėja. Taigi keltai į Olandiją, į Prancūziją atveria naujas galimybes keliautojams ir sujungia Didžiąją Britaniją su likusiu pasauliu.

Keliavimo keltu privalumai

Keltais galima keliauti į įvairias šalis, mėgautis jūros bangavimu, ošimu ir nepakartojamu saulėlydžiu (ar saulėtekiu). Tačiau romantinė potekstė yra tik menkutė privalumų keliaujant keltu, dalis. Tad kokie yra didžiausi privalumai, dėl kurių vis daugiau žmonių renkasi keliones keltu iš vieno jūros kranto į kitą.

Mažesnės eilės

Palyginus su kita populiaria transporto priemone, lėktuvu, keltai priima daugiau žmonių į keltą, tačiau užtrunka ne ką ilgiau. Nors registracijai atvykti ir prašoma anksčiau, tačiau atvykus į keltų terminalą žinote, jog visi keliaujantys laukia būtent to paties kelto, kaip ir jūs, ir jums nereikia žvalgytis į kurią eilę stoti, prie kurių vartų eiti – eilės mažesnės, procesas paprastesnis.

Nereikia nuomotis svetimo automobilio

Norint daugiau aplankyti, greičiau visur suspėti, reikalingas automobilis. Keliaujant lėktuvu ar traukiniu, automobilį tenka nuomotis ar naudotis taksi paslaugomis. Automobilio nuoma ne visiems patinka, daugelis jaučiasi nejaukiai sėdėdami už svetimo automobilio vairo. Keliaujant keltu, galima pasiimti savo automobilį ir nesukti sau galvos – pažįstamas automobilis ir malonus jo variklio burzgesys pašalina stresą ir kelionė tampa malonesne.

Keltuose gali išsimiegoti

Tą patį atstumą keliaujant automobiliu tektų vairuoti be poilsio, o jei sustojama poilsiui – prarandamas laikas. Tuo tarpu plaukiant keltu, maršrutas pasiekiamas laiku, o kelionės metu galima pailsėti patogiose kajutėse. Kuro bake nemažėja, poilsis malonus, o kelionės tikslas pasiekiamas tada, kai numatyta.

Nėra bagažo apribojimų

Keliaujant lėktuvu tenka apsiriboti vienu lagaminu? To tikrai nereikia keliaujant keltu. Galima drąsiai prisikrauti pilną bagažinę daiktų ir jums nereikės niekam dėl to aiškintis. Į kajutę galima atsinešti vieną lagaminą.

Galima keliauti su naminiais gyvūnėliais

Keltai yra paprasčiausias ir lengviausias būdas keliauti su augintiniais. Jie gali likti automobilyje, krovinių skyriuje, arba būti specialioje jums ir augintiniui pritaikytoje kajutėje. Tereikia įsigyti specialų kelionės bilietą.

Keltu keliauti patogiau

Restoranas kelte, baras, patogios kajutės, vaikų žaidimų kambarys, dovanų parduotuvės – ar kur nors dar gali būti tiek daug paslaugų? O štai kelte gali būti – patogi kelionė garantuota!