LOADING ...

Keltai į Airiją

Airija asocijuojasi su turtingu kultūros paveldu, septynis metus brandintu airišku viskiu ir juodu porteriu. Žymiausias Airijos miestas – sostinė Dublinas. Uostamiestis buvo įkurtas dar 998 m. ir iki šiol stebina keliautojus įspūdinga pilimi, gausybe barų, alaus daryklomis ir britišką architektūrą simbolizuojančiomis katedromis. Airijos salas su žemynine Europa skiria vos kelios valandos kelte. Tad keliaujantiems Europoje privalu užsukti į pagarba tradicijoms alsuojančią Britaniją.


keltai_i_airija.jpg

Kelto reisų į Airiją tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Airiją. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Populiariausias kelionė būdas – keltu

Iš Prancūzijos krantų į Airiją patogiausia nuvykti keltu arba lėktuvu. Daugelis keliautojų nori vyktu savo automobiliu, su savo augintiniais ir neribotu daiktų bagažu. Todėl puikus pasirinkimas - kelionė keltu. Ekonomiškas ir įdomus pasiplaukiojimas jūra atneš nepakartojamų akimirkų.

Vieni populiariausių maršrutų iš Europos į Angliją yra Rosleras (Rosslare) – Šerburgas (Cherbourg), Dublinas (Dublin) – Holyhead, Holek van Holand – Harviš (Harwich) ir Cainryan – Belfastas. Pasirinkti kelionės maršrutą gali būti gana sudėtinga, nepaisant žinomo kelionės tikslo. Todėl lengviausia pasirinkti uostą, su kuriuo geriausias susiekimas, iš visų šalies vietų. Vykstantys į Airiją nesuklys pasirinkę maršrutą Rosleras (Rosslare) – Šerburgas (Cherbourg), nes Roslero uostas - antras pagal dydį Airijos jūrų uostas jungia svarbiausias lankytinas vietas, saloje. Kita vertus, šiame uoste patogu persėsti į keltus, keliaujantiems į Liverpulį (Liverpool) ar kitas Anglijos karalystės vietas.

Ką veikti Airijoje?

Airija sukūrė save darbščių gyventojų, apsukraus kapitalizmo, taupaus puritonizmo ir palankios valstybės politikos, dėka. Ši šalis dažnai apibūdinama kaip smaragdo žaluma, dėl klimato ir didelį plotą užimančių žalių vejų, o taip pat:

  • Airija yra trečia pagal dydį sala, Europoje ir dvidešimt šešta, pasaulyje.
  • Airijos reljefas tikras keliautojų rojus - nuo skardžių iki Mohero uolų. Saloje gausu uolų, garsiausios iš jų – Mohero. Per metus apie milijonas turistų aplanko daugiau nei du šimtus metrų virš jūros lygio iškilusius ir aštuonis kilometrus besidriekiančius uolų masyvus. Pasak legendos, šios uolos buvo sukurtos dievų.
  • Vikingai įkūrė Dubliną dar 998 m. Nors yra rašytinių šaltinių, kurie bylotų šioje vietoje gyvenvietę buvus dar antrame amžiuje. Dubline būtina aplankyti Nacionalinę galeriją, Šv. Patriko katedrą ir “Guiness” alaus daryklą, bei pabandyti įveikti 130 “Vilou” žygeivių trąsą.


Pateikiame miestus susipažinimui į kuriuos plaukią keltai