LOADING ...

Keltai į Angliją

Anglija – arbatos, kriketo, muzikos, viskio ir futbolo sostinė. Jungtinėje Karalystėje viena seniausių Europoje monarchija. Velsas garsus seniausiai vartojama kalba ir regbiu. Anglija ir visa Didžioji Britanija atrodo tokia pažįstama ir kartu tokia tolima, nes ten viskas kitaip – atstumo, greičio ir svorio matavimo vienetai, kultūriniai skirtumai, švietimo ir politinė sistema, bei bendravimas įpročiai. Visgi, skirtumai žavi, o Londonas ir Dublinas yra milijonus turistų iš viso pasaulio pritraukiantys miestai.


keltai_i_anglija.jpg

Kelto reisų į Angliją tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Angliją. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Greičiausiai kelionė keltu

Iš Dublino į Velsą galima nuvykti net keliais būdais – autobusu, traukiniu, keltu ar lėktuvu. Vis dar teoriškai tikima, kad kelionė autobusu yra pigiausias kelionės būdas, tačiau ar tikrai užteks kantrybės ir laiko įveikti šimtus mylių ir pusę paros praleisti ankštame autobuse ir traukinyje. Kita vertus, oro uostai – įsikūrę toli nuo miesto centro ir kelionė iki jų tikrai nėra maloni alternatyva.

Tuo tarpu kelionė keltu dar niekada nebuvo tokia maloni, ekonomiška ir greita. Per tris valandas Jūs pasieksite kelionės tikslą.

Populiariausias maršrutas iš Airijos į Angliją yra Dublinas – Holihedas. Dublino uostas patogiausia susisiekimo jungtis iš Airijos, ne tik dėl to, kad yra pagrindinių kelių kryžkelėje, tačiau ir todėl, kad į uosto infrastruktūrą nuolat investuojama, o Holihedas – Velso širdis ir buvusios regiono prekybinės reikšmės įrodymas. Šis maršrutas itin patogus keliaujantiems Britanijos salose.

Ką veikti Anglijoje?

Svečiuojantis Anglijoje būtina aplankyti sostinę. Londonas tai spalvingas miestas, kuriame yra daugiau nei šimtas šešiasdešimt muziejų ir dar apie šimtą operų. Svečiuojantis Anglijoje, tiesiog būtina, nuvykti į Birmingemo miestą, o Londone aplankyti Parlamento rūmus, pasivaikščioti palei Tauerio pilį, Vestminsterio abatiją (ši gotikinė bažnyčia nuo XI a. yra karalių jungtuvių, laidojimo ir karūnavimo vieta). Nepraleiskite progos privažiuoti prie Bekingemo rūmų, pasižvalgyti Trafalgaro aikštėje ir Nacionalinėje galerijoje, o taip pat vieną iš labiausiai turistų lankomų miestų Europoje nufotografuoti iš garsiosios 135 m aukščio “Londono akies”. Taip pat eidami į muziejus nepamirškite užsukti į vietinį barą (angl. pub), čia, greičiausiai,  sužinosite kelis įdomius faktus apie šią, nuostabią, kontrastingą šalį:

  • Vienas Anglijos gyventojas vidutiniškai išgeria didžiausią kiekį arbatos pasaulyje ir statistinį amerikietį lenkia net 22 kartus.
  • Trumpiausias Anglijos karas truko vis 38 minutes. Zanzibaras Anglijai pasidavė 1896 metais.
  • Nuo 1066 iki 1362 m. Prancūzų kalba buvo oficiali kalba Anglijoje.
  • Vis dar vyksta tradiciniai Anglijos renginiai, tokie kaip sūrio ridenimo varžybos.
  • Britanijoje nėra tokios vietos, nuo kurios jūra būtų toliau nei už 120 kilometrų.


Pateikiame miestus susipažinimui į kuriuos plaukią keltai