LOADING ...

Keltai į Bulgariją

Bulgarija – įspūdingos gamtos ištroškusių keliautojų prieglobstis. Šioje šalyje maloniai nuteikia Lietuvio kišenei patrauklios kainos ir vietinių gyventojų nuoširdumas.  Keliautojai raginami skirti bent savaitę šios valstybės pažinimui, pasivaikščioti po jos pribloškiančias pakrantes, palaipioti Balkanų kalnais, bei pasigrožėti kalnų papėdėje įsikūrusiais miestais, o kur dar neišpasakyto grožio rožių slėnis...


Bulgarija fast ferry.jpg

Kelto reisų į Bulgariją tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Bulgariją. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Greičiausia kelionė keltu

Bulgarijoje galima keliauti keltu, automobiliu ir autobusu. Prie bent minimalaus komforto pripratusio europiečio kelionės autobusu džiaugsmai tikrai nenudžiugins. Kalnų smėlėtais keliukais važiuoti autobusu, kuriame bet kurią minutę gali sugesti oro kondicionierius, kuomet už lango spigina nuo 20 iki 30°C nėra atgaivinantis užsiėmimas. Tuo tarpu automobilio nuoma – gana brangi ir tik kelionė laivu suteikia romantiško polėkio.

Populiariausi maršrutai Bulgarijoje yra:

 • Neseberas – Sozopolis;
 • Pomorijė – Neseberas;
 • Sozopolis – Pomorijė.

Šiais maršrutais keltai plaukia nuo dvidešimt iki keturiasdešimt minučių. Uostus laivai palieka net kelis kartus per dieną, todėl patogu pasirinkti tinkamą keliauti laiką.

Bulgarijos lankytini objektai

Kalbant apie Bulgariją negalima pamiršti įdomių faktų apie šią šalį:

 • Bulgarijos sostinė – Sofija yra antras seniausias miestas Europos žemyne. Jis buvo įkurtas prieš septynis tūkstančius metų.
 • Varnoje buvo rasta seniausias aukso lobis planetoje. Jis datuojamas apie 5000 metų pr. Kr.
 • Bulgarija seniausias vyndarystės tradicijas turinti valstybė. Čia vynas buvo gaminas jau akmens amžiuje.
 • Kasmet Bulgarijoje pagaminama apie 200 tūkst. tonų vyno.
 • Bulgariją garsina rožių aliejus, kurio vieno gramo gamybai reikia daugiau nei tūkstančio rožių žiedų.
 • Bulgarai pritardami kraipo galvą į šonus, norėdami pasakyti ne – linksi.
 • Kelionės metu skirkite bent pusdienį Rilos vienuolyno pažinimui. Į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas vienuolynas buvo įkurtas dar dešimtame amžiuje. Tai kalnuose daugiau nei 1100 m aukštyje virš jūros lygio esantis statinys.
 • Neseberis – muziejus po atviru dangumi. Trakijos civilizacijos lopšys. Taip pat miestas, kurį įkūrė graikai.
 • Nemažai įspūdžių suteiks Plovdivo miesto aplankymas. 8000 metų istoriją skaičiuojanti vietovė yra viena seniausių Europoje.
 • Bulgarijoje švenčiamos net kelios močiučių šventės. Sausio mėnesį seneles sveikina vaikai ir anūkai, o kovo mėnesį sveikinamos išskirtinai senelės pribuvėjos.


Pateikiame miestus susipažinimui į kuriuos plaukią keltai