LOADING ...

Keltai į Estiją

Estija – mažiausia iš trijų Baltijos valstybių ir dažnai vadinama geriausiai saugoma Europos paslaptimi. Išties, mažoje šalyje slepiasi neatrasti turtai – daugybė įspūdingų viduramžių pilių, jaudinančiomis istorijomis apipintų griuvėsių, nepaprasta gamta ir begalė salų Baltijos jūroje.  Vis daugiau turistų kasmet traukia į Estiją ir žavisi pajūrio miesteliais, mažučiais kaimeliais ir tankiais miškais. Nors pati žemė nėra derlinga, tačiau žalumos Estijoje tikrai netrūksta. Talinas, Estijos sostinė, gana kosmopolitiška ir šiuolaikiška, tačiau tuo pačiu ir turinti savo vertingą istoriją – Talinas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Estija yra viena sparčiausiai besivystančių buvusių Sovietų Sąjungos šalių, tad natūralu, jog sulaukia daugiau dėmesio, čia atvyksta vis daugiau turistų, o keliautojai įvertina maršrutų keltu į Estiją privalumus. Todėl ir mes keliaukime keltu į Estiją!


Keltai į Estiją.jpg

Kelto reisų į Estiją tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Estiją. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Patogus susisiekimas su Estija keltu

Vienas populiaresnių susisiekimo būdų su Estija yra keltas. Populiarumą lemia žmonių noras keliauti su savo automobiliais, o keltas yra vienintelė priemonė į kurią galima „susipakuoti“ savo keturratę transporto priemonę. Estijoje du uostai, į kuriuos reguliariai plaukia keltai, tai Paldiski ir Talinas.

Estiją galima pasiekti keliaujant šiais populiariais keltų maršrutais: Kapelskaras – Paldiski, Stokholmas – Talinas, Helsinkis – Talinas, Mariehamn – Talinas. Keltų linija į Paldiski uostą priklauso kompanija DFDS Seaways, o į Taliną – kompanijai Tallink. Keltai plaukia kasdien, tad susisiekimas su Estija iš Skandinavijos yra išties labai patogus.

Kodėl verta užsukti į Estiją?

Yra daugybė priežasčių, kodėl turėtumėte šokti į artimiausią keltą ir plaukti link Estijos. 

  • Estija mėgstama dviratininkų. Kaip ir dviračių karalystė Olandija, Estija yra lygumų kraštas, su vaizdingais horizontais ir miškingomis vietovėmis. Tad pasižvalgyti riedant dviračiu tikrai yra į ką. Turistai niekur nekeliaujantys be savo dviračio pripažįsta, jog Estija dviračių turizmui yra itin palanki šalis.
  • Talinas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Estijos sostinė modernus ir gyvybingas, šiuolaikiškas miestas. 1997 metais, viduramžius menanti sostinės dalis buvo įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą dėl savo istorijos, kultūros ir architektūros. Tad išties verta lengvu žingsniu praeiti siauromis ir akmenimis grįstomis Talino gatvelėmis, pajusti gyvą istoriją įspaustą pastatų sienose ar tiesiog prisėsti lauko kavinėje ir mėgautis šalimais verdančiu gyvenimu.
  • Laikas aplankyti Estijos salas. Estijai priklauso trys didelės Baltijos jūros salos, iš kurių Sarema yra antra pagal dydį. Estijos salynai Sovietų Sąjungos laikais buvo neprieinami turistams, dėl joje įsikūrusių karinių bazių. Tuo tarpu dabar čia galima ir net rekomenduojama aplankyti išties įspūdingas salyno vietas, pavyzdžiui, žalią ir ryškų meteorito kraterį virtusį ežeru. Unikalūs salos miesteliai leidžia pajusti, jog laikas kai kur vis dar sustojęs.
  • Estijoje galima sočiai pavalgyti. Estai mėgsta sočiai pavalgyti, todėl jų meniu sudarytas iš bulvių bei mėsos patiekalų. Daugeliui atrodo, jog meniu panašus į vokiečių nacionalinę virtuvę, kadangi ir vokiečiai ir estai tiesiog dievina dešreles.

Nuostabios viduramžių pilys Taline, nuo kurių bokštų atsiveria platūs miesto horizontai ir jūra, paslaptingos salos, gardus maistas ir nuostabūs, draugiški žmonės – ar tai nepakankamos priežastys ruoštis į keltą plaukiantį į Estiją?Pateikiame miestus susipažinimui į kuriuos plaukią keltai