LOADING ...

Keltai į Gdanską

Gdanskas – uostamiestis šiaurės Lenkijoje, prie Baltijos jūros. Garsiojo „Solidarumo“, sugriovusio buvusią Sovietų Sąjungą, gimtinė. Keliautojus čia traukia autentiškas senamiestis, jauki rotušė. Gdanskas kartu su Gdynia ir Sopotu sudaro trimiestį, kuriame gyvena daugiau nei 1 mln. gyventojų. 

Šioje vietoje jau V – ame amžiuje buvo nedidelė gyvenvietė. Vėliau gyvenvietę valdė Livojinos ordinas, Prūsija, kol galiausiai, pasibaigus Pirmam Pasauliniam karui miestas gavo laisvojo miesto statusą ir jį valdė Tautų lyga. Keliaudami Gdanske nepraleiskite progos nužingsniuoti  Karališkuoju pramintą kelią Dluga gatve. Tai kelias, kuris vingiuoja pro miesto vartus (jie iškilo XVII – ame amžiuje ir iki šiol juosia miestą) link miesto centrinės aikštės ir turgaus. Šioje aikštėje iškilęs rotušės bokštas, stovi Artūro namas - kadaise buvęs pirklių namais. Šalia - miesto istorijos muziejus, paėjus link uosto pamatysite Jūreisvystės muziejų. Čia pat stovi pirmas Gdansko laivų statykloje pastatytas laivas. 

Už kelių dešimčių kilometrų nuo Gdansko 1939 m. buvo įkurta Štuthofo koncentracijos stovykla. Iš stovyklos nedaug kas  likę, tačiau ir likučių pakanka susidaryti įspūdį apie 100 tūkstančių politinių kalinių patirtą kraupią realybę.


Keltai į Gdanską.jpg
Kiti šios šalies miestai:

Kelto reisų į Gdanską tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Gdanską. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Keltu į Gdanską

Į Gdanską kiekvieną dieną plaukia keltai iš Nineshamno. Šiuo maršrutu plaukia modernus „Poliferries” operatoriaus keltas – Wawel. Kelionė trunka 18 val., kurias galite praleisti smagiai pramogaujant arba atgaunant jėgas, jaukiose kajutėse.

Keltas į Gdanską – vienas maloniausių ir populiariausių maršrutų:

Gdanskas – modernus Lenkijos uostamiestis, kuriame gausu lankytinų vietų ir turiningo naktinio gyvenimo. Itin populiarus maršrutas Nineshamnas – Gdanskas, nes:

  • Gdanskas itin strategiškai patogioje Lenkijos vietoje. Uostas palaiko net kelias keltų jungtis su Skandinavija, Vokietija, o miestas sudaro Trimiestį su Gdynia ir Sopotu.
  • Gdanskas – svarbus kultūrinis ir ekonominis šalies centras.
  • Gdanskas - Nineshamnas maršrutu plaukiantys keltai kursuoja kas antrą dieną.
  • Kelionė trunka 18 val. Laivuose gausu pramogų, todėl kelionė keltu yra lyg puikios kelionės garantas.
  • Keliauti keltu galite su savo automobiliu. Todėl palietus kojomis Gdansko teritoriją nereiks sukti galvos dėl transporto nuomos.
  • Keltais galima keliauti su augintiniais.

Galima iš anksto užsisakyti patiekalus, pagamintus iš ekologiškų produktų.