LOADING ...

Keltai į Islandiją

Islandija – paslaptinga ugnies ir ledo šalis. Įspūdinga gamta pateikia daug staigmenų turistams. Čia galima rasti visko – nuo vandenyje plūduriuojančių aisbergų iki karštų versmių, milžiniškų krioklių. Islandija yra antra pagal dydį Šiaurės Atlanto vandenyno sala. 8 proc. Islandijos užima didžiausias Europos ledynas – Vatnajökull.


iceland-2111811_960_720.jpg

Kelto reisų į Islandiją tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Islandiją. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Greičiausia kelionė – keltu

Iš Danijos galima nuvykti į Islandiją – lėktuvu arba keltu. Galbūt, pirmasis pasirinkimo variantas kiek trumpesnis laiko atžvilgiu. Tačiau tikrieji įspūdžiai garantuojami tik jūroje. Kas gali būti šauniau, nei kelionė į ledo ir ugnies šalį laivu, stebint mėnulio peizažus, ledkalnių kepures išsikišusias iš vandens. 

Populiariausias iš Danijos maršrutas į Islandiją yra Hirtshals – Seydisfjordur. Kompanijos Smyril Line keltas Norröna yra vienintelis vandens transportas, kuriuo galima pasiekti Islandiją iš Danijos. Keltas trumpam sustoja Farerų salose. Tai ir visas servisas laive užtikrina puikią ir neišdildomus įspūdžius garantuojančią kelionę.

Lankytinos vietos Islandijoje:

  • Islandija yra gyvosios gamtos perlas. Tai tikras keliautojų rojus. Keliaudami po krioklių ir karštų versmių salą būtinai aplankykite bent vieną iš šių objektų:
  • Žydroji lagūna – tai geoterminis ežeras. Čia trykštančių šaltinių vandens temperatūra siekia 37-39°C. Ežeras atrodo tikrai įspūdingai - lyg nuolat paskendęs garuose.
  • Jokulsarlon lagūna – daugelis net aiktelna pamatę lediniame vandenyje plūduriuojančius melsvus aisbergus. Islandijos pietryčiuose esančio nacionalinio parko pasididžiavimas – Vatnajokulis – didžiausis Europos ledynas.
  • Didysis Geizeris, kurios vandens ir garų fontanas šauna į 60 m aukštį.
  • Vandeningiausias Europos krioklys - Detifosas. Upės vanduo krenta iš 40 metrų aukščio, o krioklio plotis yra daugiau nei 100 metrų. Šio krioklio upė Jokulsa a Fjolum teka iš Vatnajokulis ledyno.
  • Pėsčiųjų žygis Laugavegur trąsa. Tai keturių dienų žygis vaizdingu maršrutu. Keliaujama po pačias gražiausias Islandijos vietas: Lavos laukai, krištolo skaidrumo ežerai, kalnai ir ledynai.
  • Askja – viena paslaptingiausių Islandijos vietovių. Ji yra pasiekiama tik du mėnesius per metus. Tai atšiaurus kraštovaizdis, dovanojantis kerintį reginį – ugnikalnio kateryje yra susiformavęs ežeras.
  • Glymur – aukščiausias Islandijoje krioklys, kuris siekia beveik du šimtus metrų. Krioklio vanduo visa savo galia krenta į kalnų tarpeklį. Dar daugiau mistikos priduoda tai, jog šią vietą galima pasiekti tik iš mažo kalnų kaimelio (Botnsa).


Pateikiame miestus susipažinimui į kuriuos plaukią keltai