LOADING ...

Keltai į Kalę

Kalė (prancūziškai Calais) yra miestas šiaurės rytų Prancūzijoje, artimiausias Jungtinei Karalystei Prancūzijos miestas. Tai itin svarbus transporto mazgas, čia veikia oro uostas, yra dvi traukinių stotys, efektyviai veikia didelis keleivinis, prekybos bei žvejybos uostas, visai šalia miesto, vos už 6 km prasideda žymusis Eurotunelis jungiantis Angliją su Prancūzija. Puiki geografinė lokacija ir pasiekiamumas įvairiu transportu leido miestui išvystyti naftos perdirbimo, maisto, mašinų bei chemijos pramonę.

Tačiau Kalė jau senokai nėra vien tik patogus ir populiarus uostas ar transporto mazgas. Tai europiečių pasamonėję jau įsitvirtinęs kaip populiarus miestas tarp turistų, kuriuos vilioja turtingas kultūros paveldas, daug muziejų bei aktyvus naktinis gyvenimas. Vienas įdomesnių objektų Kalė mieste yra Belfries bokštai, kurie šimtmečius atgal buvo pastatyti siekiant apsaugoti miestą nuo apgulties, plėšikų ir vandalų, o šiandien yra įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Tai objektas, kurį net vykstant pro šalį, reikėtų aplankyti.

Šiame mieste rasite puikų pajūrio kurortą. Taigi, jei į šį miestą atvyksite šiltuoju metų laiku ir turėsite bent šiek tiek laisvo laiko, nepraleiskite progos užsukti į nuostabų pajūrį bei pasilepinti jūros ir saulės teikiamais malonumais. Tiems, kurie nori grožėtis ne tik gamtos teikiamu žavesiu, bet ir domisi architektūra, verta prisiminti, kad būtent šiame mieste veikia ne vienas meno muziejus.


Keltai į Kalė.jpg
Kiti šios šalies miestai:

Kelto reisų į Kalę tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Kalę. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Keltu į Kalė

Į Kalė uostą reguliariai plaukia keleiviniai keltai iš Doverio, Anglijoje. Šį populiarų maršrutą tarp Anglijos ir Prancūzijos aptarnauja keltų kompanija DFDS Seaways.

Šiuo metu į Kalė miestą yra vykdomi maršrutai įvairiomis kryptimis, viena iš jų yra maršrutas Dover – Calais ir atgal.Keleiviai į Calais yra plukdomi vienu iš šešių modernių keltų. Visuose keltuose yra kajutės, restoranai, vaikų  žaidimų aikštelės, veikia internetas.

Maršrutas Doveris - Kalė yra vienas patogiausių būdų persikelti per sąsiaurį iš Prancūzijos į Angliją, kadangi šioje vietoje dvi šalis skiria vos 32 km. Atstumas toks nedidelis, jog gražią giedrą dieną iš Kalė uosto galima matyti Doverio Baltasias uolas, o iš Doverio – Prancuzijos krantus. Būtent toks nedidelis atstumas ir nė dviejų valandų nesiekianti kelionė keltu į Kalė pritraukia tūkstančius žmonių kasdien.

Kodėl rinktis keltą į Kalė?

Egzistuoja ilgas sąrašas priežasčių, kodėl verta rinktis keltą į Calais. Nepraleiskite puikios progos jų sužinoti:

  • Keltas į Kalė maršrutu Doveris – Kalė plaukia reguliariai. Sezono metu į kiekvieną pusę išplaukia net iki 30 keltų per parą.
  • Keltas į Kalė plaukia mažiau nei 2 valandas, o jaukiuose, moderniuose DFDS keltuose, laikas prabėgs nepastebimai.
  • Jokių limitų bagažui, ir svarbiausia, galima vykti su savo automobiliu. Keltu taip pat galima keliauti ir su augintiniu.
  • Kalė uostas yra šalia svarbiausių magistralių, taigi labai lengva pasiekti bet kurį Europos kampelį.
  • Šis Prancūzijos miestas yra žinomas ir dėl itin žemų mokesčių už cigaretes ir alkoholį, tad šių prekių kainos yra gerokai mažesnės, nei yra įpratę anglai.
  • Calais – arčiausiai Anglijos esantis Prancūzijos taškas, todėl kelionės trukmė yra ypač nedidelė ir patrauks visų keliautojų, kurie mėgsta taupyti savo laiką, dėmesį (atstumas nuo Anglijos iki šio Prancūzijos miesto siekia vos 34 kilometrus);
  • keliaudami keltu į Calais, vienas darbų, kurį turite atlikti pirmiausiai, tai – pamiršti apie rankinio bei įprasto bagažo apribojimus. Kadangi jie nėra taikomi, tokia aplinkybė gerokai supaprastins jūsų pasiruošimą kelionei;
  • apribojimų nėra ir tuo atveju, kuomet kalbame apie augintinius. Daugelis keliautojų tiesiog negali įsivaizduoti savo kelionės bei savo mylimiausių augintinių. Jei ir jūs esate vienas iš tų žmonių, kuris negali keliauti be augintinio, kelionė keltu į Calais jums idealiai tinka;
  • bilietą internetu galite įsigyti bet kuriuo paros metu, bet kuri savaitės dieną;
  • Calais nėra miestas, kuris idealiai tiktų atostogoms, tačiau gali tapti puikiu tranzitiniu tašku norint pasiekti kitas šios šalies vietoves.