LOADING ...

Keltai į Latviją

Latvija – nedidelė Baltijos šalis. Ši Lietuvos kaimynė yra viena žaliausių valstybių Europoje, kurios daugiau nei dvylika procentų teritorijos dengia miškai, pelkės ir tvenkiniai. Latvija turistus vilioja į UNESCO pasaulio paveldą įtrauktu sostinės senamiesčiu, bei gražiomis moterimis (statistiškai Latvija turi didžiausią modelių skaičių vienam gyventojui).


keltai_i_latvija.jpg

Kelto reisų į Latviją tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Latviją. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Greičiausia kelionė – keltu

Iš Švedijos į Latviją galima nuvykti autobusu, lėktuvu arba keltu. Sklando mitas, esą kelionė autobusu yra pigiausias keliavimo būdas, tačiau ar tikrai? Paskaičiavus visus bagažo apribojimus ir kitus draudimus, tarkim, keliauti su gyvūnais, entuziazmas aprimsta. Kelionė lėktuvu varginanti ir nepatogi, kuriai pasiryžus tenka sukti galvą dėl automobilio ar kitos papildomos transporto nuomos. Todėl greičiausias ir patogiausias, o beje, ir pats maloniausias kelionės būdas -  jūra.

Populiariausias maršrutas iš Latvijos į Švediją Ryga – Stokholmas.  Ryga ir Stokholmas yra šalia svarbiausių šalių centrai, iš šių miestų geriausias susisiekimas su aplinkiniais lankytinais objektais ir keliais. Tad šis maršrutas nepamainomas pasirinkimas keliaujantiems po Skandinavijos ir Baltijos šalis, arba norintiems vykti į centrinę ir Rytų Europą. 

Įdomūs faktai apie Latviją:

Latvija yra lyg nudailintas Baltijos šalių deimantas, kiekviena kelionės po šią valstybę diena tampa savita ir stebinanti. Svečiuojantis Latvijoje būtina paragauti alaus ir netgi išbandyti alaus SPA, pasivaikščioti bent viena atkarpa iš daugiau nei penkių šimtų kilometrų pajūrio ruožo, priklausančio Latvijai, o taip pat nepraleisti progos aplankyti gražiausias šalies vietas:

  • Ventos slenksčiu vadinamas krioklys – plačiausias Europos krioklys. Jo plotis priklausomai nuo upės vandeningumo gali siekti net iki 280 metrų.
  • Latvijoje viena populiariausių liaudies gydymo priemonių yra žolelių balzamas – Rygos juodasis balzamas.
  • XVIII amžiuje Rundalės dvarą kūrė net tūkstantis amatininkų, iki šiol menininkai žavisi ir lygina šį šedevrą su Versalio rūmais.
  • Latvijai XVII – ame amžiuje priklausė viena iš pietinių Karibų jūros salų.
  • Latvijos vėliava nesikeitė nuo XIII – o amžiaus ir yra antra seniausiųjų sąraše (pirmą vietą užima Danija).
  • Struvės geodezinio lanko punktas įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Šiame sąraše puikuojasi ir Rygos senamiestis dėl unikalios architektūros.


Pateikiame miestus susipažinimui į kuriuos plaukią keltai