LOADING ...

Keltai į Lietuvą

Šiaurės rytuose įsikūrusi Lietuva yra didžiausia iš šalimis sesėmis vadinamų trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Tačiau turinti trumpiausią pakrantės ruožą, vos 90 km kranto liniją. Visgi, mažai nereiškia blogai, Lietuvos pajūris didžiuojasi smulkaus ir švaraus smėlio paplūdimiais. O ir pakrantėje įsikūręs Klaipėdos uostas traukia turistus iš Lietuvos ir iš kitų šalių arba tampa tarpine stotele vykstant į kitus didžiuosius Lietuvos miestus ir traukos centrus. Tad pirmyn į Lietuvą!


Keltai į Lietuvą.jpg

Kelto reisų į Lietuvą tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Lietuvą. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Gera kelionės pradžia – keltu

Važinėti automobiliu Lietuvoje – tikras malonumas. Geri keliai, už automobilio lango atsiveriančios begalinės lygumos, nuostabi gamta ir keturių metų laikų grožis. Todėl keliautojai dažnai vyksta su savo automobiliais. O keltu tai padaryti patogiausia.

Lietuvos vakaruose įsikūręs didelis Klaipėdos uostas, kuris yra neužšąlantis Baltijos jūros uostas, todėl itin patogus gabento keleivius ir krovinius. Į Klaipėdos uostą reguliariai plaukia DFDS Seaways kompanijos keltai maršrutais Karlshamnas – Klaipėda bei Kylis – Klaipėda. Šie patogūs ir populiarūs maršrutai jungia Švediją ir  Šiaurės Vokietiją su Rytų Europa.

Kuo ypatinga Lietuva?

Keltai į Lietuvą vyksta pilni ne tik po pasaulį išsiblaškiusių emigrantų, norinčių ypatingomis progomis aplankyti artimuosius. Keltuose nekantriai įplaukimo į uostą laukia ir turistai, kurie tikisi per kelias dienas ar savaites pažinti Baltijos šalis ir galbūt nuklysti dar giliau į Rytų Europą. Tačiau pradėkime nuo Lietuvos - kuo ypatinga ši šalis ir kokių įspūdžių ji gali padovanoti atvykusiems pirmą kartą?

Lietuva yra Europos centras. Yra nemažai kitų vietų Europoje, kurios norėtų paglemžti šį titulą, tačiau 29 km nuo sostinės Vilniaus esantys Bernotai yra visuotinai pripažinti ir įtraukti į Gineso pasaulio rekordų knygą kaip Europos centras.

Kuršių Nerija – didžiausių slenkančių kopų namai. Slenkančios kopos, nuolat keičiančios savo išvaizdą ir formą – tokios yra Kuršių Nerijos kopos, kurių aukščiausia, Parnidžio kopa, yra net 52 metrų aukščio. Kuršių Nerija yra unikalus gamtos kūrinys, kurį aplankyti privalo kiekvienas Lietuvos svečias.

Nepriklausoma valstybė sostinėje. Kiek dar žinote miestų, kurie turėtų joje įsikūrusią nepriklausomą valstybę? Lietuvos sostinė Vilnius būtent toks. Vienas Vilniaus rajonų, bohemiška menininkų buveinė, pavadinimu Užupis, dar 1997 metų balandžio 1 d (atkreipkite dėmesį į datą) paskelbė nepriklausomybę, turi savo vėliavą ir konstituciją. Pastarojoje yra tikrų „perliukų“, pavyzdžiui, „šuo turi teisę būti šunimi“.

Nepaprasta gamta. Taip, Lietuva lygumų kraštas, jei lyginsime su Šveicarija ar Norvegija. Tačiau nepaprastos lygumos, neaukštos, tačiau kerinčios Aukštaitijos kalvos, daugybė ežerų ir vingiuojančių upių bei visa apimanti girių žaluma – tikras rojus vertinantiems gamtos prieglobstį, o ne asfalto džiungles. Netgi miestų centruose yra daug akis ilsinančios žalumos.

Turtinga istorija. Kiekvienas muziejus, siaura gatvelė ar skveras pasakoja įspūdingas istorijas. Ar žinote, jog kadaise, 15 amžiuje Lietuva buvo didžiausia valstybė Europoje? O ar prisimenate, jog lietuviai buvo ištikimiausi pagonių tikėjimui ir vėliausiai priėmė krikščionybę? Greičiausiai teko girdėti ir tai, jog lietuvių kalba laikoma seniausia išlikusia indoeuropiečių kalba. Neabejotinai, Lietuva yra ypatinga šalis, kurią verta aplankyti.Pateikiame miestus susipažinimui į kuriuos plaukią keltai