LOADING ...

Keltai į Orknį

Orknio salos yra salų grupė Britų salyne. Iš viso šiai salų grupei priklauso 70 salų, tačiau tik 20 iš jų yra gyvenamos, tuo tarpu likusios yra tikrų tikriausias rojus laukinės salos mylėtojams. Atstumas nuo  kai kurių šios grupės salų iki šiaurinių Škotijos krantų yra ypač nedidelis – vos 16 km.  Nors ir nėra tikslių istorinių duomenų, kuomet pirmą kartą buvo paminėtos šios salos, spėjama, kad pirmieji šių salų gyventojai buvo piktų  genties atstovai. Taip pat yra randama daiktų iš neolito bei geležies amžiaus. Visos šios grupės salos žavi ypač nuostabia gamta. Prie nemaža dalimi prisidėjo ir gamtiniai pokyčiai: salos buvo paveiktos ledynmečių, tad jų krantai įspūdingai išraižyti fiordų. Didelėje  dalyje šių salų yra susiformavę puikūs ežerai. Maža to, čia netrūksta ir kalnų -  labai didelė dalis salų yra kalnuotos. Būtent todėl, kad šios salos turi nuostabią gamtą, jose yra daug vietų, kurios yra įtrauktos į UNESCO paveldo sąrašą.  Svarbiausi objektai – neolitinis akmenų žiedas, neolitinė gyvenvietė, neolitinis akmenų statinys. Į vieną iš šios grupės salų Strumnį plaukia keltai.


keltai i Orkney.jpg
Kiti šios šalies miestai:

Kelto reisų į Orknį tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Orknį. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Kelto reisų į Orknio salas tvarkaraštis

Kuomet kalba pakrypsta apie keliones į salas, ten norintys nuvykti keliautojai netrunka susidurti su įvairiais keblumais, o viena s iš jų yra tas, kad keliavimo būdų skaičius yra labai ribotas. Vienas iš galimų būdų, kaip pasiekti Orknio salų grupei priklausančią Strumnio salą, yra kelionė keltu.

Patogi, turininga ir greita kelionė keltu

Pasirinkę keltų kompanijos Northlink Ferries paslaugas galite būti tikri, kad jūsų kelionė bus patogi, turininga ir greita. Ir visa tai todėl, kad reiso dalyviai plaukia vienu iš 3 modernių šios kompanijos keltų, kuriose yra įrengtos kajutės privačiam ir kokybiškam poilsiui bei siūloma daugybė pramogų.

Ką veikti Orknio salose?

Orknio salose tikrai yra, ką veikti.  Štai, keletas  dėmesio vertų pasiūlymų:

  1. Ypač vaizdinga, laukinė gamta: ežerai, fiordai ir kalnai;
  2. Daug vietų tinkamų žvejybai;
  3. Visose gyvenamose salos rasite dėmesio vertų architektūrinių paminklų, muziejų.