LOADING ...

Keltai į Škotiją

Škotija – kerinčia gamta ir senovinėmis pilimis garsi Didžiosios Britanijos šalis. Čia viso pasaulio keliautojus traukia škotiškas viskis, nuostabus kraštovaizdis, legendos apie Loch Ness pabaisą ir tvirtovėse gyvenančius vaiduoklius, bei dūdmaišio gedulinga muzika.  Valstybės širdis – Edinburgas yra lyg atskiras muziejus po atviru dangumi, kuriame gyvena daugiau nei penki milijonai gyventojų.


keltai_i_skotija.jpg

Kelto reisų į Škotiją tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Škotiją. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Greičiausia kelionė keltu

Iš Airijos į Škotiją galima nuvykti traukiniu, autobusu, lėktuvu ir keltu, tačiau kelionė autobusu arba traukiniu užtrunka, o kelios valandos lėktuve prailgsta. Kita vertus, skrydžiai turi daug apribojimų bagažui, bei formalumų, norintiems keliauti su augintiniais. Todėl vienareikšmiškai kelionė keltu yra komfortiškiausias, greičiausias ir ekonomiškiausias pasirinkimas.

Populiariausias maršrutas iš Airijos į Škotiją yra Belfastas – Cairnryan. Per dieną keltas šiuo maršrutu plaukia net šešis kartus, o kelionė trunka vos dvi valandas. Todėl keleiviams visuomet patogu pasirinkti tinkamiausią kelionės laiką.

Įdomūs faktai apie Škotiją:

Škotija tai valstybė apgaubta viliojančia paslapties ir magijos aura. Škotijos sostinėje – Edinburge buvo parašyta garsioji apysaka apie Harį Poterį. Nenuostabu, nes keliaujant po šią valstybę jautiesi lyg atsidūręs pasakoje. Svečiuojantis čia nepraleiskite progos paragauti škotiško viskio, kurio gamybos technologijos perduodamos iš kartos į kartą bei turi savas įsišaknijusias tradicijas. Taip pat verta aplankyti:

  • Edinburgo tvirtovę, kuri iškilo dar XII –ame amžiuje ir nuo to laiko rūpestingai saugo Škotijos karalių relikvijas. Iš pilies pražingsniuokite viduramžius menančia gatve „Karališkąja Mylia”, kuri jungia tvirtovę su „Holyrood” rūmais.
  • Iškilusį prieš daugiau nei du tūkstančius metų „Broch of Mousa” statinį. Bokštai – fortai buvo naudojami gynybiniais tikslais. Šis statinys garsus, nes yra aukščiausias pasaulyje tokio tipo žmogaus statytas ir gynybai skirtas fortas.
  • Stirlingas – buvęs vienu svarbiausių tvirtovių Škotijoje ilgainiui išaugo į atskirą miestą. Turistus čia traukia ant skardžio krašto pakibusi renesanso stiliaus pilis. Vietiniai pasakoja, kad pilis atlaikė septynias atakas iš eilės.
  • Loch Ness ežeras – didžiausias Škotijos ežeras, į kurį keliautojai vyskta tikėdamiesi išvysti mistinę pabaisą. Greičiausiai, jos pamatyti nepavyks, bet pasigrožėti apylinkės pasakišku kraštovaizdžiu tiesiog būtina.


Pateikiame miestus susipažinimui į kuriuos plaukią keltai