LOADING ...

Keltai į Suomiją

Suomija – Šiaurės Europos pažiba, kurios teritorija apgyvendinta buvo dar 8500 m. pr. m. e., (iškart po ledynų pasitraukimo). Norintiems pabėgti nuo pabodusios rutinos ir didelių miestų „Tūkstančio ežerų ir miškų šalis” yra puikus pasirinkimas. Kalėdų senelio gimtinė keliautojus traukia iš viso pasaulio.


keltai_i_suomija.jpg

Kelto reisų į Suomiją tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Suomiją. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Greičiausia kelionė keltu

Iš Estijos į Suomiją galima nuvykti autobusu mašina, lėktuvu arba keltu. Kelionė autobusu – varginanti ir ilga, o skrydis lėktuvu asocijuojasi su bagažo ar kitais apribojimais, bei griežtais tvarkaraščiais.

Tuo tarpu, kelionė keltu – ekonomiška, greita ir maloni. Vos dvi valandos jūroje, kurių metu galite smagiai pramogauti arba patogiai ilsėtis.

Populiariausias maršrutas iš Estijos į Suomiją yra Talinas – Helsinkis. Dvi sostinės, kuriose keltų terminalai įsikūrę patogiose miesto vietose. Sostinės yra savo šalių širdyse ir itin strategiškai patogiose vietose, keliaujantiems po Skandinaviją, Rusiją ar Baltijos šalis.

Talinas ir Helsinkis gausiai turistų lankomos vietos. Juk čia rikiuojasi visas pulkas lankytinų objektų, pažintinių ekskursijų. 

Ką veikti Suomijoje?

Suomija individualistų ir romantikų mylima valstybė. Šalis itin patraukli šeimos poilsiui arba poroms, pavargusioms nuo didmiesčio šurmulio.

  • Keliaudami Suomijoje būtinai aplankykite sostinę Helsinkį. Miestas apsuptas vandens, architektūra išlaikė tautinį stilių, čia gausu lankytinų vietų. Nepraleiskite apžvalginių ekskursijų: Senato aikštėje, garsiojoje uoloje esančioje Tempelinauskio bažnyčioje ir kitur.
  • Viso pasaulio vaikai ir jų tėveliai žino Laplandiją. Į šią vietą prieš didžiausias metų šventes suguža tūkstančiai šeimų. Sakoma, kad Laplandijoje gyvena Kalėdų senelis ir jo skraidantys elniai. Viešėdami svečiuose pas Kalėdų senelį būtinai išsiųskite laišką draugams iš asmeninio Kalėdų senelio pašto ir pasivažinėkite šiaurės elnių traukiamomis rogėmis arba Haski šunų kinkiniu.
  • Keliautojus traukia „Ranua” zoologijos sodas. Jame galima pasigrožėti lokiais, lūšimis, pelėdomis ir kitais gyvūnais, jų natūralioje aplinkoje.
  • Suomiai visoje planetoje garsėja noru linksmintis ir pomėgiu gurkšnoti stipriuosius gėrimus. Todėl būtinai užeikite į vietinį restoranėlį ir paragaukite nacionalinių valgių bei gėrimų.
  • Suomijoje yra viena itin unikali vieta – informacinis poliarinio rato taškas. Visi, kurie žengia koją į šią vietą gauna pažymėjimą, kad kirto poliarinio rato juostą. Ją kirsti tikrai verta, juk žiemą čia galima stebėti šiaurės pašvaistę, o vasarą – čia nenusileidžia saulė.


Pateikiame miestus susipažinimui į kuriuos plaukią keltai