LOADING ...

Keltai į Švediją

Jei reikėtų keliais žodžiais pasakyti su kuo jums asocijuojasi Švedija, garantuotai išgirstume kažką panašaus: stulbinančios blondinės, stotingi vikingų palikuonys, Ikea, Volvo ir nesibaigiančios vasaros naktys sklidinos jaunatviško juoko. Taip, šie dalykai išties puikiai reprezentuoja šią šalį. Pasaulyje Švedija yra  gerai žinoma, dažnai reitinguojama kaip viena geriausių šalių gyventi bei kaip šalis, kurią būtina aplankyti bent kartą gyvenime. Tad gal laikas sėsti į keltą ir nukeliauti į šį nuostabų šiaurės pašvaistės nušviestą kraštą?

Švarus oras, aktyvus gyvenimo būdas, kokybiškas maistas lėmė išskirtinį Švedijos įvaizdį pasaulyje. Švedija lietuviams tai vikingų tėvynė, daugiausiai gyventojų turinti šiaurės Europos šalis ir valstybė, kuri pagal visus ekonominius rodiklius atsiduria tarp reitingų pirmūnių. Vos kelių valandų kelionė keltu ir mes atsiduriame šalyje, kurią visiems rekomenduojama aplankyti bent kartą gyvenime.   


Keltai į Švediją.jpg

Kelto reisų į Švediją tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Švediją. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Populiariausias kelionė būdas – keltu

Keliauti į Švediją patogiausia lėktuvu arba keltu. Visgi daugelis keliautojų norinčių vykti su savo automobiliu arba tiesiog dievinančių pasiplaukiojimus jūra, renkasi ekonomiškesnę ir gal net kiek egzotiškesnę kelionę keltu. Švedijai priklauso 7600 km Baltijos jūros kranto linijos, taigi joje esama ir daugybės uostų, į kuriuos kasdien plaukia keltai iš aplinkinių Baltijos šalių.

Tarp populiariausių keltų maršrutų į Švediją yra Klaipėda – Karlshamnas, Ryga – Stokholmas, Talinas – Stokholmas, Gdynia – Karlskrona , Gdanskas – Nineshamnas bei Swinoujscie – Ystadas. Priklausomai nuo kelionės tikslo, ar norima vykti į pietinę Švedijos dalį ar į sostinę Stokholmą, pasirenkami keltų maršrutai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Danijos. Taigi pasirinkimas keliautojams gan platus.

Pasirinkti tinkamą maršrutą kartais gali tapti gana sudėtinga, nes kad ir kiek kelionių agentūros patarinėtų atsižvelgti į kelionės tikslą – planuojant atostogas visuomet nutinka kažkas netikėto. Todėl nepriklausomai nuo to, ar norima aplankyti Norvegiją, ar vykti į pietinę Švedijos dalį ar į sostinę Stokholmą, nesuklysite pasirinkę vieną maršrutą Ventspilis – Nineshamnas. Iš šio Švedijos uosto nesunkiai pasieksite, bet kurį kelionės tikslą.

Ką veikti Švedijoje?

Švedija dažnai užima pirmas pozicijas įvairiuose topuose, kaip geidžiamiausia ir gražiausia šalis, kurią verta aplankyti. Tuo labiau, jog mums, lietuviams, ji yra išties netoli. Jei visgi dar yra kruopelė abejonių, dalinamės 5 pagrindinėmis priežastimis, kodėl verta aplankyti Švediją.

  • Ar žinai, kad 97 proc. Švedijos yra negyvenama? Žmogaus rankos nepaliesta gamta ir galimybė pabūti su savimi – šią prabangą Švedija itin tausoja ir saugo, todėl čia galima aplankyti gražiausiuose nacionaliniuose parkuose ir rezervatuose bei gėrėtis tokia laukine gamta, kokia įstrigo vikingų atmintyje.
  • Likę 3 procentai apgyvendintų teritorijų susiaurina įdomių objektų ir gražių miestų paiešką – viskas kompaktiška ir vietoje – skandinaviška architektūra, nuostabios bažnyčios, siauros senamiesčio gatvelės grįstos akmenimis. Tai verta pamatyti savomis akimis.
  • Švedai laikomi vieni gražiausių žmonių. Kaip ir lietuvaičiai, švedai didžiuojasi savo šviesiais plaukais, o ūgiu gali konkuruoti su mūsų krepšininkais. Mėlynų akių tauta juokais dėkoja protėviams vikingams, kurie iš užgrobtų žemių namo parsiveždavo gražiausias merginas.
  • Švedai diktuoja madą. Kartu su gerai žinomu ir lietuvių mylimu H&M drabužių prekiniu ženklu bei skandinaviško interjero vėjais iš Ikea, švedai formuoja tai, kaip matome savo pasaulį ir kaip norėtume jį kurti – šviesų, švarų ir stilingą. Tad pati Švedija yra puiki vieta pasisemti idėjų ir įkvėpimo bei, žinoma, apsipirkti.
  • Pamatyti Šiaurės pašvaistę yra daugelio žmonių svajonė. O Švedija yra viena iš kelių šalių, kuriose Šiaurės pašvaistė geriausiai matoma. O ir dienos šviesa žada įdomių potyrių. Štai, pavyzdžiui, šiaurinėje Švedijos dalyje gruodžio mėnesį saulė išvis nepateka apie 30 dienų, tuo tarpu vasaros viduryje ji nenusileidžia ir naktį šviesu tarsi būtų vidurdienis.
  • Maždaug 15 procentų Švedijos žemių yra už šiaurės poliarinio rato ir maždaug 65 procentai  šalies teritorijos yra padengta miškais. Žmogaus nepaliesta gamta ir skandinaviškas minimalizmas kasmet sutraukia daugiau nei penkis milijonus turistų.
  • Sostinės rotušėje kiekvieną šeštadienį vyksta daug vestuvių ceremonijų. Jaunieji gali rinktis trumpą arba ilgą ceremonijos variantus. Trumpa trunka tris minutes, o ilga –
  • Stokholmo metro stotys, pradėtos dekoruoti nuo 1950-ųjų. Šiandien, jos lyg nemokamos meno galerijos, kurios stebina visko mačiusius menininkus.
  • Yra tarp penkių geriausių valstybių inovacijų, konkurencingumo, gerovės ir žemo korupcijos lygio srityse.

Taigi, laikas krautis lagaminą ir pirkti kelto bilietus į Švediją – nuostabus skandinavų kraštas laukia svečių!Pateikiame miestus susipažinimui į kuriuos plaukią keltai