LOADING ...

Keltai į Vokietiją

Vokietijos šalies istorija viena spalvingiausių Europoje, o kraštovaizdis visuomet sulaukia susižavėjimo. Šioje Centrinės Europos dalyje galima rasti visko – pradedant senoviniais, tarsi iš pasakos puslapių „pasprukusiais“ miesteliais, kuriuose pasijauti tarsi keliautojas laiku, tęsiant ultra moderniais metropoliais ir baigiant romantiškais kalnais, vynuogynais ir vyninėmis. Nesvarbu koks jūsų kelionės tikslas ir ką norėtumėte išvysti, Vokietijoje greičiausiai tai surasite. Tad užvedam variklius, pirmyn į keltą ir pirmyn į Vokietiją!

Vokietija – Europos širdis. Tai kosmopolitiška, demokratiška valstybė su giliomis tradicijomis ir papročiais. Vokietija turi didžiausią gyventojų skaičių Europoje. Ši valstybė traukia turistus ne tik dėl įspūdingų miestų ar pasauliui padovanotų tokių žinomų vardų, kaip Bethovenas, Gėtė, Šileris, Tomas Manas, bet ir gamtos parkų, biosferos rezervuarų.


Keltai į Vokietiją.jpg

Kelto reisų į Vokietiją tvarkaraštis

Kelionė keltu – praktiškas, patogus ir įdomus kelionės būdas tiek turistaujant, tiek vykstant su tikslu greitai nusigauti į norimą miestą kitame jūros krante. Ne vienas išbandęs plaukimą keltu patvirtins, jog kelto privalumų gausu ir sprendimą dėl transporto priimti lengva. Tad jei apsisprendėte plaukti keltu, žinote koks jūsų kelionės tikslas, belieka išsirinkti patogiausią maršrutą, datą ir galiausiai įsigyti bilietus! Kuo anksčiau – tuo geriau. Šioje tinklalapio skiltyje rasite visus keltų maršrutus į/iš Vokietiją. Keltų tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas pagal keltų kompanijų pateikiamą informaciją, o papildoma naudinga informacija apie šalį, maršrutą bei keltų operatorius, leis lengviau apsispręsti kada planuoti savo kelionę. Tad pirmyn – kelionė keltu planavimas prasideda čia!
Patogios kelionės keltu

Centrinėje Europoje, prie Baltijos jūros įsikūrusią valstybę pasiekti galima visais įmanomais būdais. Tačiau visuomet reikia ieškoti kaip „nukirsti kampą“ ir pagreitinti, palengvinti kelionę. Daugeliui keliautojų iš Skandinavijos, Pabalčio daug paprasčiau pasiekti Vokietiją keltu, nei važiuoti aplink Baltijos jūrą. Nereikia pamiršti ir to, kad keltai į Vokietiją plaukia naktimis, tad vykstantiems į savo tikslą ar tiesiog keliaujantiems po Europą, patogu išsimiegoti, pailsėti ir ryte žvaliems tęsti kelionę.

Vokietijos pakrantės juosta pakankamai plati, daugybė didelių ir visiems žinomų uostų, tad ir keltų maršrutų esama pakankamai – rinktis tikrai yra iš ko. Tarp populiariausių maršrutų yra Klaipėda - Kylis, Ventspilis – Travemunde, Liepoja – Travemunde, Geteborgas  – Kylis, Treleborgas – Zasnicas , Treleborgas – Rostokas. Keliautojai iš Lietuvos, Latvijos, Švedijos gali džiaugtis turėdami tokį puikų susisiekimą su Vokietija.

Įdomiausia kelionė keltu

Iš Latvijos į Vokietiją galima nuvykti automobiliu, lėktuvu, traukiniu, autobusu arba keltu. Kelionė automobiliu ir autobusu yra išties varginanti. Ilgos valandos kelyje, kuomet pro langus matomos tik priešais ir pro šalį važiuojančios mašinos. Automobiliu nepavyks išvengti mokamų kelių ar ekologinių zonų su papildomais mokesčiais. Lėktuvu kelionės dažnam sukelia stresą dėl daugybės bagažo apribojimų, nepatogumų vykti su didele kompanija ar šeima, prarastos galimybės nuskridus tęsti kelionę savo automobiliu. Todėl kelionė keltu yra ne tik patogus, tačiau ir ekonomiškas pasirinkimas, vertinantiems komfortą.

Populiariausias maršrutas iš Latvijos į Vokietiją Liepoja – Travemunde. Travemunde uostas yra vienas didžiausių uostų Europoje. Tad, šis maršrutas puikus pasirinkimas keliaujantiems į centrinę Europą. Nuo uosto iki didžiausių šalies miestų Hamburgo ir sostinės Berlyno kelionė trunka vos kelias valandas automobiliu.

Ką veikti Vokietijoje?

Jei keliaujate po Europą, sustokite trumpam ir Vokietijoje. Čia tikrai yra ką veikti. Išskyrėme 3 kelionės idėjas – ką turėtumet pamatyti ar padaryti Vokietijoje.

Vokiška tvarka, punktualumas ir racionalūs sprendimai primena mums, kad Vokietija pasauliui padovanojo daug žymių kompozitorių, menininkų, rašytojų, oratorių. Svečiuojantis Vokietijoje verta paragauti tradicinių alaus rūšių, pasimėgauti šokoladu ir aplankyti bent kelias istorines vietas:

  • Brandenburgo vartai - Vartų viršūnėje išdidžiai stovi keturių arklių tempiamas kovos vežimas. 18 amžiuje vartai buvo pertvarkyti į triumfo arką. Šaltojo karo metu ties šiais vartais išdygo siena skyrusi Rytų ir Vakarų Berlyną. Brandeburgo vartai -Berlyno simbolis.
  • Neįkainojama patirtis – kelionė per Bavarijos Vingiuojnčiu taku aplankant kalnų kaimelius ir romantiškas pilis. Įveikus visą - daugiau nei keturių šimtų kilometrų maršrutą – pamatysime 25 įspūdingas pilis ir vienuolynus bei 20 ežerų, o taip pat nesuskaičiuojamą galybę jaukių bažnytėlių, miestelių.
  • Vokietijos kultūroje yra jaučiama kaimyninių valstybių kultūros įtaka – Austrijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Lenkijos, Šveicarijos, Liuksemburgo.
  • Šalyje gyvena 91,5 proc., turkų - 2,4 proc., graikai, rusai, italai ir lenkai sudaro 6,1 proc. gyventojų.

Berlyno sienos istorija. Berlyno padalinimo į dvi dalis istorija dar gyva žmonių atmintyse, tai svarbi Vokietijos ir visos Europos istorijos dalis. Todėl norint pamatyti ir paliesti istoriją, geriausia apsilankyti Čarlio patikros punkte. Už širdies griebiantis Holokausto muziejus leidžia suprasti tikrąjį žydų persekiojimo mastą. Visai šalia - Hitlerio bunkeris ir Branderburgo vartai –galimybė žvilgtelėti į prieštaringą šalies istoriją. Pats Berlynas yra vienas įdomesnių ir ryškesnių Europos miestų, kuriuos aplankyti yra privaloma.

Nepamirštami pasivažinėjimai vaizdingais maršrutais. Vokietijos kraštovaizdis išties nuostabus. Galima sėsti į automobilį ir važiuoti nesustojant. Daugiau nei puse kelio teks nuolat priminti sau, kad negražu būti nuolat išsižiojus iš nuostabos. Populiariausias vaizdingas maršrutas vadinamas „romantiškuo“ju veda per Bavariją, kraštą, kurį dabar garsina Oktoberfest. Pasirinkus šį maršrutą bus galima mėgautis viduramžių miesteliais, bažnyčiomisir  vienuolynais pasislėpusiais Vokietijos Alpių papėdėje. Kitas populiarus maršrutas veda per Juodąjį mišką. Dramatiškas vaizdas tekant saulei kalnuotoje vietovėje – dėl to verta išvažiuoti į kelią dar prieš patekant saulei.

Įspūdingiausi Kalėdiniai miesteliai. Vokiečiai išties dievina Kalėdas. Čia prieš kiekvienas žiemos šventes ištisi miestai virsta Kalėdų senelio dirbtuvėmis. Neįsivaizduojamo dydžio mugės, menininkai, tautodailininkai išlenda iš savo mažyčių dirbtuvėlių namų rūsiuose ir į dienos šviesą išneša kalėdinę dvasią. Jei dar nežinai ką padovanoti draugams, Vokietijos kalėdinėse mugėse tikrai rasi vertingų idėjų.Pateikiame miestus susipažinimui į kuriuos plaukią keltai