LOADING ...

Keltai iš Belfasto uosto

Belfastas – jūrų uostas, išsidėstęs šiaurės rytinėje Airijos salos pakrantėje,  prie Airijos jūros. Uostas garsėja modernia laivų statybos pramone. Taip pat prie uosto sėkmės prisidėjo dar XX amžiaus pradžioje pradėti apdirbinėti linai, gaminamos virvės ir tabako gaminiai. Būtent šiame uoste 1912 metais buvo pastatytas garsusis “Titanikas”. Tuo metu šis uostas buvo garsiausias ir svarbiausias jūrų uostas visame pasaulyje. 

Belfastas - didžiausias Šiaurės Airijos miestas. Daugiau nei tris šimtus tūkstančių gyventojų turintis miestas svarbus kultūros centras. Turistų labiausiai pamėgti lankytini objektai yra:

  • “Titaniko” muziejus, kuriame pasakojama visa laivo pastatymo ir pirmos nesėkmingos kelionės į Niujorką istorija.
  • Alberto laikrodis – laikrodžio bokštas buvo pastatytas XIX amžiuje, dabar statinys yra miesto simbolis.
  • Belfasto pilis, kuri iškilo tik XIX amžiuje, tačiau nuo jos bokštų matosi puiki miesto panorama.
  • Ulsterio liaudies ir transporto muziejus – itin keliautojų mėgstama vieta, kurioje turistai supažindinami su vietos kultūra, žemdirbystės tradicijomis, bei antžeminio ir oro transporto istorija.

Keltai iš Belfasto keltų uosto.jpeg


Keltai į ir iš Belfasto

Belfastą jungia Stena line keltų linija su Liverpuliu. Keltai iš Belfasto į Liverpulį ir iš Liverpulio į Belfastą plaukia net kelis kartus per dieną, o visa kelionė trunka apie aštuonias valandas.

Šiuo maršrutu plaukia du Stena line keltai: Stena Lagan ir Stena Mersey.  Abu laivai yra patogūs ir erdvūs, todėl galėsite pasimėgauti kelione ir pramogomis. 

Belfasto uostas:

Adresas: Victorijos Terminalas Nr. 4, West Bank kelias, Belfast,

GPS koordinatės: 54.628767, -5.892899

Patogiausia Belfasto keltų uostą pasiekti traukiniu, autobusu arba metro, bei automobiliu.

Į Belfasto keltų terminalą patogu nuvykti automobiliu: 


Stena line keltų terminalas yra labai arti greitkelių tinklo M2. Prie pagrindinio Viljamo žiedo yra nuoroda tiesiai į Stena line keltų terminalą. Prieš terminalą yra milžiniška net trijų šimtų vietų automobilių aikštelė. Pirmos trisdešimt minučių – nemokamos, todėl jeigu atvykstate išlydėti svečių, galite nieko nemokėti. 

Į Belfasto keltų terminalą patogu nuvykti autobusu: 


Prie Belfasto rotušės kasdien 7:30, 11:30, 15:30 ir 19:30 val. išvyksta specialus Stena line autobusas, kuris atveža iki pat keltų terminalo durų. Autobuso bilietus galima įsigyti bilietų į keltą rezervacijos metu.