LOADING ...

Keltai iš Cairnryan uosto

Cairnryan – modernus Škotijos keltų uostas, kuris ištisus metus teikia paslaugas keliaujantiems tarp Škotijos ir Šiaurės Airijos. Uostas nedidelis, per parą vyksta tik šešiolika suplanuotų maršrutų.  Cairnryan turi du terminalus jungiančius Škotiją ir Šiaurės Airiją, o dėl keturių su  puse milijonų svarų investicijų, puikias galimybes – keleivių ir krovinių terminalo plėtrai.

Nors daugelis keliautojų Cairnryan neapsistoja ilgesniam laikui, šiame uostamiestyje yra ką nuveikti ir ką pamatyti. Miestelis buvo įkurtas 1701 metais. Antrojo pasaulinio karo metais Cairnryan tapo antru pagal svarbą karo uostu, Britanijoje. Uostas turėjo tris molus, karinį geležinkelį. Karo uosto veikla nutrūko 1960-ųjų pradžioje, kuomet buvo atsisakyta dauguma karinės infrastruktūros. Išmonatvus buvusius įtvirtinimus sumenko ir paties uosto bei meistelio reikšmė. Visgi, iki šiol mieste liko buvusios karinės didybės pėdsakų. Verta aplankyti įtvirtinimus, apžiūrėti likusias prieplaukas, pasivaikščioti pakrante.


Keltai iš Cairnryan keltų uosto.jpg


Keltai iš ir į Cairnryan

Cairnryan uostą su Belfastu jungia Stena line keltų jungtis. Keltas iš Cairnryan uosto į Belfastą ir iš Belfasto į Cairnryan plaukia net šešis kartus per dieną, o kelionė trunka vos dvi valandas. Šiuo maršrutu plaukia modernus Stena line keltas – Stena Superfast VIII. Tai keltas su kuriuo kelionė taps šauni, o laikas praleistas jame – įsimintinas. 

Cairnryan uostas:

Adresas: Belfasto kelias, Loch Ryan uostas, Cairnryan

GPS koordinatės: 54.962920, -5.011826

Į Cairnryan keltų uostą galima nuvykti automobiliu:

Cairnryan keltų uostas yra labai patogioje vietoje – netoli pagrindinių kelių. Iš Glasgow iki Cairnryan uostamiesčio galima nuvykti per dvi valandas, iš Edinburgo – per tris.

Prie terminalo yra didelė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje paruoštos vietos net trims šimtams automobilių. Taip pat Jūs galite rezervuoti vietą automobiliui dar prieš atvykstant į terminalą. Apie tai kaip tai padaryti daugiau informacijos: hertz.co.uk.

Į Cairnryan keltų uostą galima nuvykti traukiniu:

  • Yra patogus atvykimas traukiniu iš (į) Glasgow ir Edinburgo. Užsisakius Stena line bilietą susisiekti dar paprasčiau. Daugiau informacijos galima rasti čia: stenaline.co.uk/rail.
  • Į Cairnryan keltų uostą galima nuvykti autobusu:
  • Autobusu patogu nuvykti ir atvykti iš didžiausių Škotijos miestų – Glasgow ir Edinburgo. Stena line yra užmezgusi partnerystę su keleivių pervežimo kompanijomis Škotijoje, todėl gali pasiūlyti išskirtines kelionės galimybes iki uosto arba iš uosto autobusu. Daugiau informacijos galima rasti čia: stenaline.co.uk/rail.