LOADING ...

Keltai iš Doverio uosto

Doveris yra neabejotinai populiariausias uostamiestis Anglijoje, dažnai vadinamas vartais į Prancūziją anglų turistams. Doveris yra prie siauriausios kanalo vietos, tad gražią, giedrą dieną, iš uosto terminalo galima tolumoje išvysti Prancūzijos krantus. Patį Doverį puikiausiai iliustruoja jau simboliu tapusios kreidinės uolos, dar vadinamos Baltosiomis Doverio uolomis ir taipogi matomomis nuo Prancūzijos krantų.

Dover uostas veikia nuo 1606 metų. Nuo  veiklos pradžios, buvo ne kartą rekonstruotas. Per metus Dover uostas aptarnauja 16 000 000 keleivių ir atneša apie 60 mln. svarų sterlingų pajamų. Uostas turi dvi dalis: rytinę ir vakarinę. Į uostą atplaukia keleiviniai keltai, krovininiai laivai, kuriuose – pramoninės prekės. Šis uostas – trečias pagal dydį Anglijos uostas.Doverio uostas yra vienas judriausių pasaulyje, tą puikiausiai parodo ir statistika: kiekvienais metais uostas aptarnauja apie 16 milijonų keleivių, 2,1 milijoną sunkvežimių, 2,8 milijonus automobilių ir motociklų bei apie 86 tūkstančius autobusų. Išties įspūdingi skaičiai. Populiarumo priežastis paprasta – Doveris yra patogiausias uostas persikelti į Prancūziją, t.y. į žemyninę Europą.


Keltai iš Doverio keltų uosto.jpg


Keltai į ir iš Doverio

Iš Doverio uosto kasdien išplaukia ir atplaukia keltai iš Prancūzijos uostų Kalė ir Diunkerko, todėl šis uostas yra svarbi jungtis tarp Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos bei tuo pačiu visos Europos. Maršrutu Doveris – Diunkerkas kasdien į abi puses plaukia DFDS Seaways keltai Dover Seaways, Delft Seaways ir Dunkerque Seaways. Trys identiški, modernūs, keltai iš vieno uosto į kitą nuplaukia per 2 valandas, o plaukia iki 24 kartų per dieną. Tuo tarpu maršrutu Doveris – Kalė keltai Calais Seaways, Côte Des Dunes ir Côte Des Flandres nuplaukia per 90 minučių, per dieną į abi puses plaukiama iki 30 kartų. Taigi susisiekimas tarp Doverio ir Prancūzijos uostų išties yra patogus.

Iš Dover uosto plaukia keltai įvairiomis kryptimis. Viena iš jų yra kryptis į Calais. Kelionė šiuo maršrutu trunka vos 1,5 valandos ir tinka tiems, kurie ieško greito būdo, kaip iš Anglijos atvykti į Prancūziją. Jei iš Dover uosto pageidausite pasiekti vieną svarbiausių Anglijos miestų Londoną, kelionė netruks ilgai – atstumas yra vos 120 km.

Doverio keltų terminalas

Adresas: Dover eastern Docks terminal, Dover, Kent, CT16 1JA

GPS koordinatės: 51º07.588N 001º19.624E​

Kaip atvykti į Doverio keltų terminalą?

Kadangi tai vienas judriausių keltų terminalų, rasti kelią į jį tikrai nebus sunku, visur sužymėti keliai, vedantys į Doverio uostą.

Į Dover keltų uostą patogu vykti taksi:

Į Dover keltų uostą iš įvairių šio miesto vietų vyksta taksi automobiliai. Tai yra  ypač patogus būdas į uostą atvykti tiems, kurie nenori keliauti pėsčiomis, o galbūt  - nežino kelio.

Automobiliu:

Doveris yra apie 121 km nuo Londono. Vykstant M2 keliu, reikėtų sukti į A2 link Doverio, o vykstant M20, reikėtų sukti į A20 link Doverio ir sekti ženklus į Doverio uostą.

Atvykus į uostą, tačiau keliantis be automobilio, automobilį galite palikti Reylon Parking arba Port Parking automobilių stovėjimo aikštelėse ilgesniam laikui.

Autobusu:

Iš Londono Victoria autobusų stoties reguliariai vyksta ekspresas(National express) į Doverio keltų terminalą. Kelionės trukmė – 2,5 valandos. Į pačią Doverio miesto autobusų stotį taip pat reguliariai vyksta autobusai iš visos šalies.

Traukiniu:

Doverio Priory traukinių stotis yra apie 30 minučių pėsčiomis nuo uosto. Iš traukinių stoties vykstant taksi, galima nuvykti per 5 minutes.

Svarbi uosto informacija

Pirmas žingsnis atvykus – pasų kontrolė. Net jeigu atvykote be išanksto įsigyto kelto bilieto, pirmiausia turėsite praeiti pasų kontrolę ir tuomet registracijos vietoje galėsite įsigyti kelto bilietą.

Doverio keltų terminalas dirba ištisą parą, 7 dienas per savaitę.