LOADING ...

Keltai iš Fišgardo uosto

Fishguard – nedidelis žvejybinis uostas Velse, Anglijoje. XVIII amžiuje uostas buvo orientuojamas į žvejybą ir prekybą su Bristoliu bei Liverpuliu. Antro pasaulinio karo metu čia išbandydavo povandieninius laivus. Šiandien, uostas svarbi Airijos ir Anglijos jungtis.

Tai tipiškas žvejų kaimelis ir puikus kurortas, kurio įspūdingas jūros, skardžių ir pakrančių grožis paskatino “National Geographic” žurnalistus šį žemės kampelį įvardinti kaip vieną gražiausių pakrančių pasaulyje. Uostamiestis suskirstytas į dvi dalis: uosto ir pagrindinę miesto dalį. Fishguard garsus dėl 1797 metais vykusios Prancūzijos karių invazijos per šią vietą ir iki šiol likusių įtvirtinimų. Nepraleiskite progos mieste apžiūrėti rotušę, senamiestį, paskanauti įvairių tradicinių patiekalų ir gėrimų vietos restoranėliuose, bei pasivaikščioti pakrantėmis.


Keltai iš Fishguard keltų uosto.jpg


Keltai iš ir į Fishguard uostą

Fishguard su Rosleru jungia Stena line keltų jungtis. Keltas iš Fishguard uosto į Roslerą ir iš Roslero į Fishguard uostą plaukia net kelis kartus per dieną, o kelionė trunka vos tris valandas. Šiuo maršrutu plaukia jaukus Stena line keltas – Stena Europe. Šiuolaikiškas keltas, kuriuo kelionė smagiai pramogaujant pralekia per kelias akimirkas. Kelte yra puikus vaikų žaidimų kambarys ir restoranai bei barai. Juose galėsite atsipalaiduoti ir pasimėgauti gurmaniškais valgiais, užkandžiais bei gėrimais. Kelte Stena Europe keleiviai kviečiami pasinaudoti specialiais pasiūlymais - nemokama kava, arbata bei pailsėti individualioje ložėje.

Keltas pritaikytas prie judėjimo megalią turinčių žmonių poreikių. 

Fishguard keltų terminalas:

Adresas: Fishguard Harbour, Goodwick, Pembrokeshire.

GPS koordinatės: 52.00952,  -4.98676

Į Fishguard uostą patogu patekti važiuojant automobiliu arba viešuoju transportu.

Į Fishguard keltų uostą galima nuvykti automobiliu:

Terminalą galime lengvai surasti automobiliu. Tereikia stebėti kelio ženklus. Prieš terminalo pastatą yra šešiasdešimties vietų trumpalaikio ir ilgalaikio automobilių stovėjimo aikštelė. Todėl į terminalą rekomenduojama atvykti likus bent valandai kelto išvykimo.

Į Fishguard keltų uostą galima nuvykti traukiniu:

Iš ir į Fishguard vyksta net septyni traukiniai iš įvairių didžiųjų šalies miestų. Važiuojant traukiniu yra specialus sustojimas – Stena line terminalas.  Traukinių atvykimo ir išvykimo laikus, bei smulkesnę informaciją vykstantiems galima rasti čia: nationalrail.co.uk.

Į Fishguard keltų uostą galima nuvykti autobusu:

Į Fishguard reguliariai vyksta autobusais iš didžiųjų šalies miestų.

Nuo miesto centro iki uosto veža specialus uosto autobusas, kuris išvyksta kasdien 14:30 vietos laiku. Kelionė trunka apie aštuonias minutes.