LOADING ...

Keltai iš Gdansko uosto

Gdanskas – vienas svarbiausių Lenkijos uostų. Tai yra puikus jūrų uostas su gerai išvystyta infrastruktūra upių laivybai. Per Gdanską eina didžioji dalis Lenkijos eksporto ir importo. Nenuostabu, juk uostas yra strategiškai labai patogioje vietoje – jis įsikūręs prie Baltijos jūros Gdansko įlankos, ant Vyslos intako kranto, šiaurėje – Helio pusiasalis, šalia - Motlavo upės žiotys.

XVI – XVII – ame amžiuje Gdanske buvo statomi laivai, vystytas grūdų eksportas. Tuo metu Gdansko uostas buvo pramintas „Europos svirnu”, kuris išgyveno savo aukso amžių. Gdanskas orientuojasi į keleivinius keltus ir priklauso didžiausiai Europos jūrų uostus vienijančiai organizacijai (ESPO).

Gdanskas užima pirmą vietą tarp jūros uostų, Lenkijoje, pagal krovinių apyvartą, kurie, kasmet,  sudaro maždaug 36 mln. tonų (didžioji dalis krovinių – skystasis kuras). Vien iš krovinių uždirbtas grynasis pelnas siekia 83,3 mln Lt. ( t.y. 24,12 mln. Eur.).

Keliaudami po šį uostamiestį skirkite kelias minutes pasivaikščiojimui siauromis senamiesčio gatvelėmis ir pasigrožėjimui viduramžius atmenančiais pastatais.


Keltai iš Gdansko keltų uosto.jpg


Keltai iš ir į Gdanską

Gdansko uostą jungia keltų linija su Švedijos uostu Nineshamnu. Keltai iš Gdansko į Nineshamną ir iš Nineshamno į Gdanską plaukia tris kartus per savaitę (vasarą - kas antrą dieną). Šiuo maršrutu plaukia operatoriaus „Polferries” laivas – Wawel. Kelionė trunka apie 18 val., kurias galite praleisti linksmai pramogaudami arba ramiai ilsėdamiesi. 

Gdansko uostas:

Adresas: Mjr. Sucharskiego 70, 80-601 Gdanskas, Lenkija

GPS koordinatės: 54.4030566, 18.6813096

Keltų terminalą patogiausia pasiekti viešuoju transportu arba automobiliu.

Į Gdansko keltų terminalą patogu nuvykti automobiliu:

Į Gdanską galima patogiai nuvykti automobiliu. Nuo Kauno 500 km. Mieste tereiks stebėti nurodomuosius ženklus su laivo simboliu. Šalia terminalo yra didelė automobilių stovėjimo aikštelė. 

Į Gdansko keltų terminalą patogu nuvykti autobusu:

Į Gdansko uostą reguliariai vyksta autobusai iš Krokuvos, Gdynės ir Sopoto. Autobusai važiuoja net kelis kartus per dieną ir sustoja tiesiai prie uosto terminalo. 

Į Gdansko keltų terminalą patogu nuvykti traukiniu:

Į Gdansko uostą reguliariai vyksta traukiniai iš Berlyno ir Čekijos. Daugiau informacijos galite rasti čia: www.pkp.pl