LOADING ...

Keltai iš Gedserio uosto

Gedser yra piečiausias Skandinavijos ir Danijos uostas, per kurį eina kelias E55. Uostas palaiko keltų jungtis su Vokietija.

Uosto istorija – trumpa, tačiau turtinga. Nors gyvenvietė šioje vietoje buvo pastatyta dar ankstyvaisiais viduramžiais, uostas įkurtas tik XIX – ame amžiuje. Uostas statytas keltų linijai su Rostoku palaikyti, kuri yra palaikoma iki dabar. Po 1872 m. lapkričio mėn. krantines nuniokojusios audros ir potvynio šalia Gedserio uosto, iškilo geležinkelis.

1963 metais buvo įsteigtos papildomos keltų linijos, o vietinių gyventojų pastangų dėka įsteigtas žvejybinis uostas, neatsisakant pirminės paskirties – paslaugų keleiviniams keltams.

Prie uosto gausu viešbučių, suvenyrų krautuvėlių, restoranų. Keliaudami į Gedser būtinai užsukite į vietinę užeigą paskanauti tradicinių patiekalų ir pasigrožėti uosto panorama.


Keltai iš Gedser Uosto.jpg


Keltu į ir iš Gedser

Gedser jungia „Scandlines” operatoriaus keltų linija su Rostoku. Keltai iš Gedser į Rostoką ir iš Rostoko į Gedser plaukia net dešimt kartų per dieną, o kelionė trunka vos valandą ir 45 min.

Šiuo maršrutu plaukia itin modernūs keltai: Berlin ir Kronprins Frederik.

 Tai jaukūs keltai, kuriuose rasite puikius restoranus. Juose virtuvės šefai kuria stebuklus. Čia galite pasimėgauti tradiciniais Danijos ir Vokietijos virtuvei būdingais patiekalais arba moderniais gurmanams sukurtais skanėstais. Laivuose esančiuose baruose keleiviai kviečiami padegustuoti įvairias vyno, alaus ar kitų taurių gėrimų rūšis. Taip pat keltuose yra vaikų žaidimo kambariai, konferencijų salės ir kiti patogumai, kurie neleis prailgti kelionei jūra.

Gedser uostas:

Adresas: Jernbanevejen 1, 4874 Gedser, Danija.

GPS koordinatės: 54º 34' 28' N, 11º 55' 40' E

Į Gedser uostą patogu nuvykti viešuoju ir nuosavu transportu.

Į Gedser keltų uosto terminalą patogu vykti traukiniu:

Gedser veikia senojo geležinkėlio stotis. Kiekvieną dieną iš Kopenhagos ir į Kopenhagą iš Gedserio uosto važiuoja traukiniai. Kelionė trunka vos dvi valandas.

Į Gedser keltų uosto terminalą galima vykti autobusu:

Kiekvieną dieną važiuoja autobusai tarp Gedser ir Nykøbing. Tikslius išvykimo ir atvykimo laikus reikia stebėti autobusų tvarkaraštyje.

Į Gedser keltų uosto terminalą patogu vykti autobusu:

Reiktų rinktis kryptį link Roedby ir važiuoti E47 keliu. 44 km. esančiame žiede pasirinkti Nykoebing kryptį ir tęsti kelionę E55 kelyje, kol privažiavus Nykoebing reiks pasukti kairėn -link Gedser. Privažiavus Gedser miestą vadovaukitės nurodomaisiais ženklais, kuriais greitai ir sklandžiai pasieksite uosto terminalą.