LOADING ...

Keltai iš Gioteburgo uosto

Didžiausias Švedijos uostas – Gioteburgas, kuriame kasmet perkraunama daugiau nei 43 mln. tonų krovinių. Jo įplaukos kanalas išsišakoja į dvi dalis. Kanalai kai kuriomis vietomis siekia dvidešimt penkių metrų gylį. Uostas orientuojasi į naftos produktų krovą, tačiau pirmauja konteinerių krovos kiekiais. Jotos kanalas – prieiga prie Atlanto vandenyno - leidžia vystyti vandenyninę laivybą. 

Gioteburgas – antrasis pagal dydį Švedijos miestas, išsidėstęs šalies pietvakarinėje pakrantėje. 1603 metais Karolio IX įkurto miesto reikšmė išaugo XVIII amžiuje, kuomet Gioteburgas tapo pagrindiniu prekybos centru tarp žemyninės Europos ir Didžiosios Britanijos. Mieste yra autentiški operos rūmai, kurie išsiskiria industriniu stiliumi, Maritiman – plūduriuojantis ant vandens laivybos muziejus. Jame keliautojai supažindinami su jūros ir uosto istorija, tačiau ne nuobodžiai kaip per pamokas, o leidžiant viską paliesti, išmėginti ir pasijausti tikru jūrininku. Gioteburge yra didžiausias Švedijoje atrakcionų parkas ir rojus vaikams – Lisebergo. Jame tikrai nepastebimai prabėgs visa diena. Svečiuojantis šiame mieste tiesiog būtina pasivaikščioti uosto krantine ir užeiti į vietinį turgų paragauti šviežios, ką tik rūkytos, žuvies.


Keltai iš Gioteburgo keltų uosto.jpg


Keltai iš ir į Gioteburgą

Stena line keltų linija jungia Gioteburgą su Kyliu. Keltai iš Kylio į Gioteburgą ir iš Gioteburgo į Kylį išplaukia kiekvieną dieną. Šiuo maršrutu plaukia du Stena line keltai – Stena Germanica ir Stena Scandinavica.

Šiuolaikiškuose keltuose keturiolikos valandų kelionė prabėga nepastebimai. Keltuose – gausu pramogų ir erdvių vietų ramiam poilsiui. Keliaujant šiais laivais nėra bagažo apribojimų, o su Jumis gali keliauti Jūsų augintinis. Tereikia apie tai pranešti bilietų rezervacijos metu.   

Gioteburgo uostas:

Adresas: Elof Lindälvs gata, 414 55 Gioteburgas

GPS kordinatės: 57.6938, 11.9144 

Į Gioteburgo keltų uostą patogu nuvykti tramvajumi:

Iš centrinės traukinių stoties reiktų sėsti į trečiu arba devintu numeriu pažymėtus tramvajus. Išlipkite Jaegerdorffsplatsen stotelėje. Nuo stotelės iki Stena line keltų terminalo kelionė pėsčiomis truks apie penkias minutes. Stebėkite ženklus. 

Į Gioteburgo keltų uostą patogu nuvykti autobusu:

Pasirinkite autobusą, kuris važiuotų Jaegerdorffsplatsen kryptimi. Išlipus šioje stotelėje pėsčiomis keltų terminalą pasieksite per penkias minutes.