LOADING ...

Keltai iš Helsingioro uosto

Helsingioro  – modernus, dėl patogios strateginės padėties, vadinamais vartais į Švediją uostas. Uostas buvo statomas lėtai, tačiau dabar jis gali aptarnauti net itin didelius kruizinius laivus. Per metus uostas aptarnauja vidutiniškai 1100 laivų. Čia palaikomos keltų linijos su Švedija.

Uosto istorija siekia XIII – ą amžių. Norvegai šią gyvenvietę su buvusiu uostu buvo sudeginę.

Todėl XIV –ame amžiuje vietinių dėka uostas buvo atstatytas ir pradėjo labai plėstis. Uostas turėjo laivų statyklą, vystėsi pramonė. Keliaudami Helsingiore ir pasivaikščiojus uosto krantinėmis būtinai apžiūrėkite garsiausios Danijos pilies – Kronborgo – griovius, įtvirtinimus ir bastionus.

Ilgą istoriją turintis uostas, nuo 2013 metų priima didesnes nei 150 m. jacktas. Tai itin patogi prisišvartavimo vieta super jachtoms, nes vos už 46 km. nuo Helsingioro uosto - Danijos sostinė - Kopenhaga


Keltai iš Helsingioro Uosto.jpg


Keltu iš ir į Helsingiorą

Helsingioro uostą jungia „Scandlines” operatoriaus keltų linija su Helsingborgu. Keltai iš Helsingiorgo į Helsingborą ir iš Helsingboro į Helsingorą plaukia kas pusę valandos, o kelionė trunka apie vieną valandą. Šiuo maršrutu plaukia du puikūs ir modernūs keltai: Hamlet ir Tycho Brahe.

Kelionė šiais laivais padovanos daug puikių įspūdžių. Keltuose veikia restoranai ir barai, o taip parduotuvės, ir kiti patogumai.  

Helsingioro uostas

Adresas: Sofhie Brahes gade 1A, Helsingor DK-3000, Danija

GPS koordinatės: 56° 2' 4" N, 12° 37' 2" E

Į Helsingioro uostą patogu nuvykti viešuoju ir nuosavu transportu.

Į Helsingioro keltų uosto terminalą patogu vykti automobiliu:

Į Helsingiorą patogu nuvykti iš Danijos sostinės Kopenhagos. Tereikia pasirinktinti E55 kelią. Mieste lengvai rasite keltų terminalą, tereiks laikytis nurodomųjų ženklų.

Į Helsingioro keltų uosto terminalą patogu vykti traukiniu:

Helsingioro traukinių stotyje yra net du peronai. Iš Kopenhagos traukiniai vyksta tris kartus per dieną. Tikslius atvykimo ir išvykimo laikus reikia stebėti traukinių tvarkaraštyje. Nuo traukinių stoties pėsčiomis uosto terminalą pasieksite per dešimt minučių.

Į Helsingioro keltų uosto terminalą patogu vykti autobusu:

Praktiškai iš visų šalies vietų važiuoja autobusai į Helsingiorą. Tikslius atvykimo ir išvykimo laikus stebėkite autobusų tvarkaraštyje. Nuo autobusų centrinės stoties lengvai pėsčiomis pasieksite uosto terminalą.