LOADING ...

Keltai iš Helsinkio uosto

Helsinkio uostas – didžiausias ir svarbiausias Suomijos ir Ūsimos regiono jūrų uostas, įsikūręs šalies pietuose. Uostas specializuojasi unifikuotų krovinių, konteinerių, sunkvežimių, priekabų gabenime. Helsinkio uostas yra pats judriausias Suomijos uostas, kurį kiekvieną vasaros sezoną aplanko daugiau nei trys šimtai kruizinių lainerių ir 400 tūkst. turistų. Uostas turi jungtis su Stokholmu, Sankt Peterburgu, Travemunde, bei palaiko itin glaudžius ryšius su Talinu. Į Talino uostą iš Helsinkio keltai išplaukia net septyniolika kartų per parą. Uosto administracija vadovaujasi tokiomis vertybėmis, kaip produktyvumas, atsakomybė ir bendradarbiavimas. To dėka ir įvairiais būdais prisideda prie Suomijos sostinės verslo gyvavimo ir klestėjimo.

Helsinkis buvo įkurtas XVI amžiuje, šalies sostine tapo tik pablogėjus Suomijos ir Rusijos politiniams santykiams, bei norint atsiriboti nuo Švedijos įtakos, XVIII amžiuje. Iki tol buvęs mažu miesteliu Helsinkis išaugo ir tapo modernaus ir klasicizmo architektūros stilių pavyzdžiu.

Turistai ir miestiečiai dalijasi nuostaba apie įspūdingą uosto turgų. Tai viena didžiausių, regione prekyviečių, kurioje galima įsigyti šviežios ir be proto skanios žuvies, prieskonių bei kitų produktų.


Keltai iš Helsinkio keltų uosto.jpeg


Keltai į ir iš Helsinkį

„Tallink Grupp” keltų linija jungia Helsinkio uostą su Talinu. Keltai į Helsinkio uostą plaukia kiekvieną dieną. Šiuo maršrutu plaukia net keturi modernūs laivai: Star, Baltic Queen, Superstar ir Silja Europa.

Laivuose keleiviai kviečiami pasimėgauti įvairiausiomis pramogomis. Laivuose yra įrengti puikūs restoranai, baruose vyksta įsimintini šou. Keleiviai kviečiami atsipalaiduoti į SPA centrą, pasimėgauti saunomis ir užburiančia jūros panorama. 

Helsinkio uostas

Adresas: Länsiterminaali, Tyynenmerenkatu 8, Helsinkis

GPS koordinatės: 60°9'16"N, 24°55'16"E 

Helsinkio keltų terminalas yra įsikūręs netoli miesto centro, todėl iki keleivių terminalo patogu nuvykti automobiliu ir viešuoju transportu.

Į Helsinkio keltų terminalą galima nuvykti automobiliu:

Stebėdami ženklus miesto centre lengvai surasite uostą. Keleivių su transporto priemonėmis registracija vyksta kitoje vietoje, nei keleivvių be automobilių. Todėl įvažiavus į uosto teritoriją reiktų sekti ženklus iki terminalo.

Priešais keleivių terminalą yra patogi automobilių stovėjimo aikštelė ir bagažo saugykla, terminalo pastate. 

Į Helsinkio keltų terminalą patogu nuvykti autobusu:

Iš miesto centro į uosto terminalą patogu nuvykti autobusu Nr. 15A.