LOADING ...

Keltai iš Holihedo uosto

Holihedas - Velso svarbiausias uostas, įsikūręs sausumos ir jūrų kelių kryžkelėje. 1916 metais uoste buvo įkurta karinė jūrų laivyno bazė, o 1930 metais krizė be darbo paliko didelę dalį darbininkų. Vėliau uostas atsigavo tik antro pasaulinio karo metu, o dabar tai nepamainoma – greičiausia - galimybė iš Velso patekti į Dubliną ir atvirkščiai. Todėl uostu plaukia pagrindinis antžeminio transporto srautas tarp Šiaurės Velso ir centrinės bei šiaurinės Anglijos ir Airijos.

Holihedas – nuostabios gamtos apsuptyje įsikūręs miestas, kuriame lyg Velso didybės įrodymas stūgso įspūdinga viduramžių pilis, bei XIX amžiaus tiltas. Aplink miestą vos per kelias minutes kelionės automobiliu arba traukiniu galima pasiekti net tris autentiškus miestelius su pėsčiųjų takais ir vaizdingomis, tai ką pavadintume britiškomis gatvelėmis. Taip pat apylinkėse yra buvusios kasybos vietos, siaurojo garvežio geležinkelis ir nacionalinis parkas, kuris apima daugiau nei 800 kvadratinių mylių kalnų, slėnių ir miškų.


Keltai iš Holihedo keltų uosto.jpg


Keltai į ir iš Holihedo

Holihedą jungia Stena line keltų linija su Dublinu, Liverpuliu. Keltai iš Holihedo į Dubliną ir iš Dublino į Holihedą plaukia net kelis kartus per dieną. Šiuo maršrutu plaukia du puikūs Stena line keltai: Stena Adventurer ir Stena Superfast X. Kelionė keltu trunka vos tris – keturias valandas, kurių metu galite pasimėgauti pramogomis: pasigrožėti jūros panorama, pažiūrėti nemokamą kino filmą, paskanauti įvairų šalių virtuvių patiekalais, apsipirkti ar pailsėti patogiose poilsio erdvėse. 

Holihedo uostas:

Adresas: Pirmas terminalas , Holihedas (Holyhead),
Anglija.

GPS koordinatės: 53.30765, -4.63124 

Į Holihedo keltų terminalą patogu nuvykti automobiliu arba viešuoju transportu. 

Į Holihedo keltų terminalą patogu nuvykti automobiliu:

Uostas yra A55 magistralės pabaigoje, todėl su juo itin patogus susisiekimas su įvariausiais Anglijos miestais: vos už dviejų valandų  kelio nuo Mančesterio, dviejų valandų kelio nuo Liverpulio ir trijų - nuo Birmingemo. Atvykus tereikia stebėti kelio ženklus. Šalia terminalo yra automobilių stovėjimo aikštelė. Tačiau jeigu norite automobilį palikti aikštelėje visos kelionės metu, rekomenduojama atvykti į terminalą bent valanda prieš išplaukimą.

Į Holihedo keltų terminalą patogu nuvykti traukiniu:

Traukiniu galite patekti tiesiai į uostą.

Daugiau informacijos: www.nationalrail.co.uk.