LOADING ...

Keltai iš Kalės uosto

Kalė keltų terminalas įsikūręs šiaurinėje Prancūzijos pakrantėje, prie didžiausių ir aktyviausių laivybos kelių pasaulyje bei yra arčiausias Prancūzijos miestas prie Anglijos. Kalė uostas įkurtas patogioje vietoje, galima mėgautis tiek geru susisiekimu su uostu, tiek išėjus iš uosto patenkama tarp prekybos centrų ir restoranų. Be to, Kalė uostas yra lengvai pasiekiamas greitkeliais iš bet kurios Prancūzijos ar aplinkinių šalių vietos.

Šiaurės Prancūzijos miesto Kalė uostas šiandien yra tas uostas, kuris yra pats populiariausias taro keleivių, iš Prancūzijos norinčių patekti į Angliją. Taip yra todėl, kad Kalė – arčiausiai Anglijos esantis miestas šioje šalyje. Viduramžiais šis uostas buvo ypač garsus dėl švino, vatos, alavo gaminių pramonės. Šiandien svarbiausia šio uosto veikla yra keleivių gabenimas keltais.

Uostas garsus dar ir tuo, kad būtent iš šios vietos apie 1800 metus garsusis Napoleonas pradėjo inovaciją į Jungtinę karalystę. Kalė šiandien yra ne tik svarbus tranzito taškas Prancūzijoje – čia puikiai išvystyta žuvies pramonė (šioje srityje dirba apie 3000 darbuotojų).


Keltai iš Kalės keltų uosto.jpg


Keltai į ir iš Kalė uosto

Iš Kalė uosto Prancūzijoje kasdien išplaukia ir atplaukia keltai Anglijos uosto Doverio, todėl šis uostas yra svarbi jungtis tarp Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos bei tuo pačiu visos Europos. Maršrutu Doveris – Kalė kasdien į abi puses plaukia DFDS Seaways keltai Côte des Dunes, Côte des Flandres ir Calais Seaways. Šie modernūs, šiuolaikiški, neseniai atnaujinti keltai iš vieno uosto į kitą nuplaukia per 90 minučių, o plaukia iki 30 kartų per parą. Taigi susisiekimas tarp Anglijos ir Prancūzijos uostų išties yra patogus.

Kalė keltų terminalas

Adresas: DFDS Seaways Car Ferry Terminal, 62100 Calais, France.

GPS koordinatės: 50:57:58N; 1:51:43E

Kaip atvykti į Kalė keltų terminalą?

Į Calais keltų uostą patogu pasiekti pėsčiomis:

Svečiuojatės šio miesto centre? Tuomet verta žinoti, kad šio miesto keltų uostą galima pasiekti ir pėsčiomis. Jei mėgstate daug vaikščioti, tokiu atveju kelionė pėsčiomis įuostą yra už puikus pasirinkimas. Tiesa, ji truks ne taip jau ir trumpai – maždaug vieną valandą, todėl savo laiką suplanuokite taip, jog nevėluotumėte.

Automobiliu:

Kalė keltų terminalas yra tiesiogiai prisijungęs prie Europos greitkelių tinklo per du greitkelius, A26 / E15, kuris suteikia prieigą prie Prancūzijos širdies įskaitant Paryžių ir jo rajonus, ir  A16 / E40, kuris yra vartai į Beniliukso ir Šiaurės Europos greitkelio sistemas. Taigi, šiais greitkeliais galima lengvai pasiekti Kalė keltų terminalą tiesiog sekant ženklus vedančius į uostą.

Atvykus automobiliu, stovėjimo aikštelėje galima trims dienoms palikti automobilį nemokamai.

Traukiniu: 

Traukinys gali tapti puikiu sprendimu tuo atveju, jei ieškote greito ir patogaus būdo, kaip  atvykti į Calais keltų uostą: nuo šio uosto vos už keliolikos minučių kelio yra traukinių stotis. Būtent į ją atvyksta traukiniai iš įvairių šalies miestų.

Pėsčiomis:

Kalė keltų terminalas yra 30 minučių pėsčiomis nuo Kalė miesto centro.

Svarbi uosto informacija

Pirmas žingsnis atvykus – pasų kontrolė. Net jeigu atvykote be iš anksto įsigyto kelto bilieto, pirmiausia turėsite praeiti pasų kontrolę ir tuomet registracijos vietoje galėsite įsigyti kelto bilietą.

Kalė keltų terminalas dirba ištisą parą, 7 dienas per savaitę.