LOADING ...

Keltai iš Kapelskaro uosto

Kapelskaro uostas yra įsikūręs apie 90 km. ( 60 mylių) nuo Švedijos sostinės Stokholmo.   Tai jaukus patogus, palaikantis keltų jungtis, Baltijos jūroje, su Suomija, Alandų salomis, Estija, Rusija, Baltijos šalimis ir kontinentene Europą.

Rytinėje Švedijos dalyje įsikūręs Kapelskaras yra šiauriausias iš uostų aplink Stokholmą. Vos už 90 km nuo Švedijos sostinės įsikūręs palyginti nedidelis uostas yra svarbus vandens transporto mazgas. Kapelskare kasdien išplaukia laivai ir keltai su keleiviais ir įvairiais kroviniais į Suomiją, Norvegiją, Rusiją ar Baltijos šalis. Dėl ypatingos uosto ir uosto vartų padėties laivams ir keltams itin lengva manevruoti, apsisukti, kas palengvina darbą kapitonams ir leidžia greičiau pradėti kelionę. Ši savybė itin prisideda prie uosto populiarumo.

Pats Kapelskaras yra nedidelis miestelis, kurį ko gero neapsigausime pavadinę tolimu Stokholmo priemiesčiu. Dėl ypatingai palankios miesto geografinės padėties Stokholmo archipelage, Kapelskaras itin mėgiamas kaip vieta pailsėti atitrūkus nuo realybės. Dėl to vasaros metu čia susirenka puse Stokholmo. Didžioji dalis miesto namų yra vasaros rezidencijos, kuriose švedai gyvena vasaros atostogų metu. Čia taip pat trumpam apsistoja ir turistai. Tuo tarpu žiemos metu miestas funkcionuoja kaip sėkmingas uostas, į kurį kasdien plaukia keliautojai iš visos Europos ir traukiantys į žemyninę Švedijos dalį.

Kapelskaras – šiaurinis uostas Švedijoje ir todėl itin strategiškai patogi vieta greitai transportuoti keleivius ir prekes Stokholmo apylinkėse, o taip pat likusioje Švedijos dalyje, Suomijoje, Norvegijoje. Tai itin komfortiškas uostas keliaujantiems po arba į Skandinaviją, nes pastatę kojas ant Kapelskaro uosto teritorijos atsiduriate lyg kelių kryžkelėje. Uosto išvystyta infrastruktūra prisideda prie to, kad galite greitai ir patogiai pasiekti praktiškai visas Skandinavijos vietas.

Uostamiestis žavus savo architektūra, suvenyrų krautuvėmis, bei tradicinės virtuvės restoranais. Būtinai pasivaikščiokite senamiesčio gatvelėmis ir uosto krantine, bei prieplauka. Tai pajusti jūrinę idilę tvyrančią uostamiestyje.


Keltai iš Kapelskaro uosto.JPG


Keltai iš ir į Kapelskarą

Iš Kapelskare uosto kasdien išplaukia ir atplaukia keltai iš Estijos uosto Paldiski, Suomijos uostų Nantalio, Mariehamno ir Langno. Maršrutus aptarnauja keltų operatoriai DFDS Seaways, Viking Line ir Finnlines. Kapelskaras yra visai netoli Stokholmo, todėl tai svarbi jungtis tarp Rytų Švedijos ir Estijos bei Suomijos.  

Maršrutu Kapelskare – Paldiski kasdien į abi puses plaukia DFDS Seaways keltas Liverpool Seaways.  Nedidelis, bet patogus keltas iš vieno uosto į kitą plaukia vos 9 valandas. Kelte Liverpool Seaways galima pailsėti patogiose kajutėse, sočiai papietauti savitarnos restorane ar stebėti mažuosius keliautojus krykštaujančius specialiai įrengtame žaidimų kambaryje.

Kapelskare – Marianhamina keltų linija yra aptarnaujama kompanijos Viking Line. Keltu plaukiama vos kiek daugiau nei 2 valandas, o per dieną į abi puses išplaukiama tris kartus. Tad susisiekimas tarp Švedijos ir Alandų išties paprastas.

Maršrutas Kapelskare – Langnas – Nantalis  jungia Švediją, Alandus ir Suomiją. Maršrutą aptarnauja kompanija Finnlines, keltai plaukia du kartus per dieną, ryte ir vakare į abi puses. Iš Kapelskare į Langną kelionė trunka apie 3,5 valandas, o iš Kapelskare į Nantalį su sustojimu Langne 9 valandas.

Kapelskarą jungia „Finnlines” keltų linija su Nantaliu ir Langnu. Keltai iš Kapelskaro į Nantalį ir iš Nantalio į Kapelskarą, bei keltai iš Kapelskaro į Langną ir iš Langno į Kapelskarą plaukia kelis kartus per dieną.

Šiuo maršrutu plaukia itin modernūs Finnlines keltų operatoriaus laivai: Finnclipper ir Finnfelow.

Keltuose yra gausu ne tik pramogų, tačiau ir vietų ramiam poilsiui. Keleiviai gali patogiai pailsėti jaukiose kajutėse, paragauti gurmaniškų arba tradicinių patiekalų. Mažieji keliautojai kviečiami į vaikų žaidimų erdvę, o jaunuoliai į – video žaidimų salę.

Laivais galite keliauti kartu su augintiniais ir net jeigu turite daug nepabaigtų projektų, juos sėkmingai pabaigti galėsite laivuose esančiose konferencijų salėse. Kelionė jūra padovanos šiltų prisiminimų. 

Kapelskaro uostas:

Adresas: Kapellskär, 760 15 Gräddö, Švedija

GPS koordinatės: 59.7189, 19.0658

Keltų terminale yra restoranas, bankomatas, belaidis internetas ir liftas.

Į Kapelskaro keltų uosto terminalą patogu vykti automobiliu:

Atvykstantys automobiliu į terminalą, turi rinktis įvažiavimą priklausomai nuo to kuriuo maršrutu planuojate vykti:

  • Įvažiavimas A – vykstantiems į Nantalį.
  • Įvažiavimas B – vykstantiems į Marianhaminą.
  • Įvažiavimas C – vykstantiems į Paldiski.

Kapelskare keltų terminale yra didelė automopbilių stovėjimo aikštelė. Į ją galima patekti važiuojant per B įvažiavimą. Nemokamas parkavimas iki vienos valandos. Automobilį mokamoje aikštelėje galima palikti iki 14 dienų laikotarpiui.

Iš Stokholmo į Kapelskarą tiesiausias kelias Nr. E18. Maždaug 90 km. į Šiaurę nuo Švedijos sostinės. Tiesiog, kelionės metu reiktų sekti ženklus link HAMN / Kapellskar. Taip pat patogu atvykti iš Norrtälje (nuo Norrtälje 20 km. į rytus) ir iš Uppsala (90 km. į rytus nuo miesto).

Atvykimas autobusu

Kapelskare galima pasiekti autobusu iš Norrtälje. Autobuso numeris 631. Tvarkaraštį galima rasti mūsų tinklalapyje. 

Į Kapelskaro uostą patogu nuvykti nuosavu transportu.