LOADING ...

Keltai iš Karlshamno uosto

Karlshamno uostas įsikūręs pietinėje Švedijos dalyje, prie Baltijos jūros. Tai vienas didžiausių ir giliausių uostų pietryčių Švedijoje, neužšąlantis bei jo darbui neturi įtakos potvyniai. Dėl to šis uostas itin palankus krovininiams bei keleiviniams keltams priimti.

Karlshamnas yra nedidelis, mielas pajūrio miestelis pavadintas Švedijos karaliaus Karlo X Gustavo garbei, o pavadinimas švedų kalba reiškia „Karlo uostas“ (švediškai „hamnar“ – uostas). Karlshamnas Karaliaus Karlo laikais buvo jūrų laivyno bazė, vėliau bazė perkelta į kitą miestelį, o Karlshamnas paliktas suktis pats. Mieste pradėta vystyti gamyba (gėrimai, tabakas), o uostas puikiausiai pasitarnavo pirkliams.

Miestelyje puikiai išsaugota istorija, apsilankymas senuose muziejuose tarsi nukelia laiku šimtmečiais atgal. Vieni labiausiai vertų dėmesio objektų – jūrų laivyno muziejus, Karlo Gustavo bažnyčia ir Švedijos antikvaro namai.


Keltai iš Karlshamno uosto.jpg


Keltai į ir iš Karlshamno

Karlshamną jungia DFDS Seaways keltų linija su Klaipėda Lietuvoje. Keltai iš Klaipėdos į Karlshamną ir iš Karlshamno į Klaipėdą išplaukia kiekvieną vakarą, kelionė trunka 14 valandų. Maršrutu plaukia trys DFDS Seaways keltai - Victoria, Optima ir Patria. Šiuolaikiški keltai užtikrina ne tik patogią kelionę erdviose kajutėse, tačiau garantuoja ir smagų laiko praleidimą. Keltuose veikia du barai, du restoranai, vaikų žaidimų kambariai, dovanų parduotuvės. O kur dar galimybė stebėti saulėlydį nuo kelto denio atviroje jūroje.

Karlshamno uostas

Adresas: DFDS Seaways AB, Södra Stillerydsvägen 127, SE-374 93 Karlshamn, Švedija.

GPS koordinatės: platuma: N 56º 9' 45.30", ilguma: E 14º 48' 59.68"

Į Karlshamną galima nuvykti automobiliu:

Vykite į Karlshamno vakarinę pusę (Västra) ir į Karlshamno uostą (Hamnar). Pirmame žiede sukite į dešinę. Nuvažiavus 1,2 km pasukite į kairę (į Södra Stillerydsvägen). Už 1,2 km pasieksite keltų terminalą, terminalo pastatas bus priešais įvažiavimą.

Taip pat galima nuvykti taksi:

Karlshamno traukinių stotyje galite pasinaudoti nemokamu taksi iškvietimo telefonu.  

Karlshamno keltų terminalo pastate be bilietų kasos yra ir jauki kavinukė laukiantiems kelto, laukiamasis bei muitinė. Teikiama pervežimo paslauga nuo terminalo iki kelto. Prie terminalo pastato yra automobilių stovėjimo aikštelė. Keleivių registracija vyksta antrame pastato aukšte.