LOADING ...

Keltai iš Kiogės uosto

Kiogė uostas neseniai atšventė savo tūkstantmetį. Tai viena seniausių Danijos uostų, kuris nuo šalies sostinės Kopenhagos yra nutolės vos 40 km. Uostas laikomas universaliu. Todėl, kad jame kraunami įvairių tipų kroviniai (skysti, nafta, konteineriai, birūs gaminiai), uostas priima kruizinius laivus.

Uostas turi savo savivaldos tradicijas. Jis priklauso miestui (jį valdo miestelėnų paskirta valdyba), tačiau krantinės, kranai ir kita infrastruktūra nuomojama privačiam verslui. Ši tradicija tęsiasi ilgus šimtmečius, praktiškai nuo Danijos – Švedijos karų, vykusių XVII – ame amžiuje, kuomet Kiogės uostamiestis buvo paverstas mūšio lauku.

Šiandien, dėl savo strategiškai patogios vietos, Kiogės uostas yra vienas mylimiausias turistų, keliaujančių į Daniją uostų. Uosto kanalo ilgis yra net 800 metrų. Jame yra įrengtos net trys stacionarios pakrovimo aikštelės. Kiogė uostas yra didelis, jo visa teritorija apima 25 tūkst. kv. km. Uosto taryba rūpinasi ir geležinkėlio, molo, bendrų miesto kelių priežiūra. Tai yra praktiškai idealus uostas keliaujantiems į arba iš Skandinavijos, nes jis kaip Danijos transporto sistemos dalis tieisogiai jungiasi su Skandinavijos greitkeliais.

Keliaudami Kiogėje būtinai aplankykite seniausią šalies švyturį ir sudalyvaukite žvejų turguje. Čia pat pasivaikščiokite krantinėmis, įsigykite mielų suvenyrų iš vietos amatininkų rankų.


Keltai iš Kiogės Uosto.jpg


Keltai iš ir į Kiogė uostą

Kasdien keltai plaukia į Kiogę iš Rionės ir į Rionę iš Kiogės. Bendrovės Bornholmstrafikken laivas Villum Clausen šį maršrutą nuplaukia per valandą ir ketvirtį. Nauju laivu kelionė prabėga neišpasakytinai greitai.

Kiogė uostas:

Adresas: Koge Havn, Havnen 39, Kiogė, Danija.

GPS koordinatės:  55.455591, 12.194368.

Į Kiogės uosto terminalą patogu nuvykti autobusu, traukiniu ar automobiliu.

Į Kiogės keltų terminalą patogu nuvykti automobiliu:

Nuo Danijos sostinės Kiogės uostą galima automobiliu pasiekti per mažiau nei valandą. Įvažiavus į miestą sekite nurodomuosius ženklus. Keleivių terminalą galima pasiekti važiuojant Lyngvej ir Toldbodvej gatvėmis. Prie terminalo pastato yra automobilių stovėjimo aikštelė.

Į Kiogės keltų terminalą patogu nuvykti autobusu:

Prie pat terminalo pastato atveža miesto autobusas Nr. 106. Jis važiuoja iš miesto centrinės stoties, sustodamas miesto centrinėje dalyje.

Į Kiogės keltų terminalą patogu nuvykti traukiniu:

Iš Kopenhagos reguliariai vyksta traukiniai į Kiogę. Iš centrinės Kiogės traukinių stoties važiuoja miesto autobusai iki keleivių keltų terminalo.