LOADING ...

Keltai iš Klaipėdos uosto

Klaipėdos uostas įsikūręs vakarų Lietuvoje, prie Baltijos jūros. Tai vienintelis Lietuvos uostas ir vienas nedaugelių neužšąlančių uostų Baltijos jūroje, tad gali priimti krovininius ir keleivinius keltus ištisus metus.

Klaipėda trečias pagal dydį Lietuvos miestas visais laikas turėjęs ypatingą reikšmę. Nekartą užkariautas ir apgyvendintas kuršių, vokiečių, lyvių, Klaipėdos kraštas perėmė daugelį tų tautų tradicijų, architektūrinių idėjų, todėl Klaipėda skiriasi nuo likusios Lietuvos. Tai istoriškai įdomus miestas, kurį mėgsta turistai. Iš vietų, kurias verta pamatyti, galima paminėti Šv. Marijos ir Šv. Jono bažnyčias, 1857 metais pastatytą ir neseniai renovuotą dramos teatrą, Mažvydo skulptūrų parką su daugiau nei 180 egzotiškų meno kūrinių. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir į Unesco paveldą įtrauktos Kuršių Nerijos, kurios vaizdas puikiausiai atsiveria iš Klaipėdos centre esančio dangoraižio 21 aukšto terasos.


Keltai iš Klaipėdos uosto.jpg


Keltai į ir iš Klaipėdos

DFDS Seaways keltų linija jungia Klaipėdą su uostais Karlshamne(Švedija) ir Kylyje(Vokietija). Keltai iš Klaipėdos į Karlshamną ir iš Karlshamno į Klaipėdą išplaukia kiekvieną vakarą, kelionė trunka 14 valandų. Šiuo maršrutu plaukia trys DFDS Seaways keltai – Victoria Seaways, Optima Seaways ir Patria Seaways. Keltai iš Klaipėdos į Kylį ir iš Kylio į Klaipėdą išplaukia kiekvieną vakarą, kelionė trunka 19 valandų. Šiuo maršrutu plaukia du DFDS Seaways keltai – Regina Seaways ir Athena Seaways.

Abiem maršrutais plaukiantys keltai yra šiuolaikiški, modernūs, juose galite puikiai pailsėti erdviose kajutėse prieš tęsdami kelionę automobiliu. Keltuose taip pat gausu pramogų - veikia du barai, du restoranai, vaikų žaidimų kambariai bei dovanų parduotuvės ieškantiems ypatingų lauktuvių. Žinoma, nepamirkime ir malonios smulkmenos – galimybės stebėti saulėlydį ir saulėtekį nuo kelto denio atviroje jūroje.

Klaipėdos uostas

Klaipėdoje veikia du keltų terminalai. Klaipėdos Tarptautinėje jūrų perkėloje aptarnaujami keltai plaukiantys į Kylį, o Centriniame Klaipėdos Terminale aptarnaujamas Klaipėda-Karlshamnas maršrutas.

Centrinis Klaipėdos Terminalas

Adresas: Centrinis Klaipėdos Terminalas, Baltijos pr. 40, LT-93239, Klaipėda, Lietuva.

GPS koordinatės: platuma: N55 º 41'03", ilguma: E21º 08'40"​​​​

Centrinis Klaipėdos terminalas yra centrinėje miesto dalyje, lengvai pasiekiamas viešuoju transportu, automobiliais arba taksi.

Keltais vykstančių keleivių be automobilių registracija vykdoma terminalo pagrindinio pastato pirmame aukšte. Keleivių su automobiliais registracija vykdoma priešais terminalo pastatą esančius įvažiavimo į vidaus teritoriją vartus.

Tarptautinė jūrų perkėla

Adresas: Tarptautinė jūrų perkėla, Perkėlos g. 10, LT-93270, Klaipėda, Lietuva.

GPS koordinatės: platuma: N55 º 39' 29.39", ilguma: E21 º 08' 52.41"

Pasiekti automobiliu:

Iš bet kurios miesto vietos sekant nuorodomis išvažiuoti į išilgai Klaipėdos einantį Taikos prospektą ir važiuoti tiesiai į pietus, pagrindine gatve, iki pat miesto galo.

Autobusu:

Maršrutas 1A. 

Taksi:

Nurodant kuris terminalas jums reikalingas (Tarptautinė jūrų perkėla) arba adresą (Perkėlos g. 10).

Keltais vykstančių keleivių be automobilių registracija vykdoma I-me terminalo pastato aukšte, keleivių laukimo salėje. Keleivių su automobiliais registracija vyksta priešais terminalo pastatą.