LOADING ...

Keltai iš Kopenhagos uosto

Kopenhagos uostas – judriausias Jutlandijos uostas. Uosto teritorija milžiniška. Kasmet uostas sulaukia daugiau nei trijų šimtų kruizų ir 740 tūkst. keliautojų. Uostas patogus keliaujantiems į Baltijos šalis ir Skandinaviją, bei Rusiją (palaikomos keltų jungtys su Talino, Helsinkio, Rygos, Stokholmo ir Sankt Peterburgo uostais). Taip pat Kopenhaga jau kelis metus yra laikoma išskirtine įlaipinimo ir sustojimo vieta Britanijos, Grenlandijos ir Islandijos kruizams.

Kopenhagos uostas buvo įkurtas viduramžiais ir beveik tris šimtus metų priklausė Danijos karališkai šeimai. Nuo XVIII – o amžiaus uostas tapo nepriklausoma institucija, kuriame pajėgas dislokavo Karališkasis Danijos karinis laivynas.

Šiandien, Kopenhagos uosto infrastruktūra nuolat atnaujinama. Uoste veikia trys terminalai. Jie yra vos penkios minutės nuo miesto centro ir lankytinų objektų. Kopenhagos uostas bendradarbiauja su turizmo organizacijomis ir valstybinėmis institucijomis, viešbučiais, privačiu verslo sektoriumi. Taip užtikrinama aukščiausius kokybės standartus atitinkančios paslaugos, kurių dėka Kopenhagos uostas jau penktus metus tituluojamas Europos pirmaujančiu kruizinės paskirties uostu.

Kopenhagos uostas įkurtas Kopenhagos šiaurės rytinėje dalyje, Indre By rajone. Uosto teritorija didžiulė. Išsiraizgę dokų ir krantinių labirintai apima kanalo, tekančio per miesto centrą į Oresundo sąsiaurį, žiotis. Uostas yra miesto dalis, todėl itin lengvai pasiekiamas iš bet kurios vietos. Kopenhagos uostas yra pagrindinis uostas Oresundo regione ir vadinamas vartais į  Baltijos jūrą.

Pats Kopenhagos keltų terminalas yra modernus, šiuolaikiškas įkurtas nedidukėje prieplaukoje priešais ilgą Langelinie krantinę. Kopenhagos keleivių terminalas yra vienas didžiausių keleivių terminalų Baltijos jūroje.


Keltai iš Kopenhagos keltų uosto.jpg


Keltai iš ir į Kopenhagą

Kopenhagos uostą jungia keltų linija su Świnoujscie, Lenkijoje. Keltai iš Kopenhagos į Świnoujscie ir iš Świnoujscie į Kopenhagą plaukia kiekvieną dieną. Šiuo maršrutu plaukia du

operatoriaus Polferries laivai – Baltivia ir Mozavia. Kelionė trunka vos septynias valandas, kurias galite praleisti linksmai pramogaujant arba ramiai ilsintis. Kelionė jūra suteikia malonių įspūdžių ir prisiminimų.

Iš Kopenhagos keleivių terminalo  kasdien išplaukia ir atplaukia keltai iš Norvegijos uosto Oslo.  Šis uostas yra svarbi jungtis tarp Norvegijos ir Danijos, o tuo pačiu ir svarbi jungtis aplinkinėms šalims, tokioms kaip Didžioji Britanija ar vos už 40 km nuo Danijos esančiai Švedijai.  Maršrutu Kopenhaga – Oslas kasdien į abi puses plaukia DFDS Seaways keltai Pearl Seaways ir Crown Seaways.  Tai modernūs, šiuolaikiški, 2014 metais pilnai atnaujinti keltai iš vieno uosto į kitą nuplaukia per 17 val. Keltas plaukia naktį, tad patogiai išsimiegojus kajutėje, galima tęsti kelionę automobiliu.

Kopenhagos uostas:

Adresas: Containervej 9, P.O. Box 900, Nordhavn, Kopenhaga

GPS koordinatės: 55o42.65’ N , 12o36.34’ E 

Keltų terminalą patogiausia pasiekti viešuoju transportu arba automobiliu.

Į Kopenhagos keltų terminalą patogu nuvykti autobusu:

Nuo miesto centre esančio viešbučio „Plaza” ir centrinės autobusų stoties, kiekvieną dieną, važiuoja autobusas Nr. 866 iki keleivių keltų terminalo ir atgal.  

Į Kopenhagos keltų terminalą patogu nuvykti pėsčiomis:

Į uostą galima nueiti pėsčiomis per dešimt minučių nuo miesto centro, einant vidutiniu greičiu.

Į Kopenhagos keltų terminalą patogu nuvykti automobiliu:

Keltų terminalas yra miesto centre. Todėl atvykus į Kopenhagą tereikia stebėti nurodomuosius ženklus. Šalia terminalo yra automobilių stovėjimo aikštelė, bankomatas ir kiti patogumai. 

Kopenhagos DFDS Seaways keltų terminalas

Adresas: Copenhagen International Ferry Port ,  30 Dampfærgevej, DK-2100 Copenhagen, Denmark.

GPS koordinatės: 55-41.933N 12-34.692E​

Kaip atvykti į Kopenhagos DFDS Seaways keltų terminalą?

Kopenhagos uostas yra įsikūręs visai šalia pagrindinio O2 žiedinio kelio, tad susisiekimas tiek su miesto centru, tiek su kitais miestais yra beveik idealus.

Automobiliu: Važiuojant iš šiaurinės dalies, pasukite į kairę ties Århusgade, tuomet į dešinę ties Kalkbrænderihavnsgade ir važiuokite kol reikės pasukti į kairę link Dampfærgevej.

Važiuojant iš pietų, vykite link Bernadottes Allé kol išvažiuosite iš Kalkbrænderihavnsgade ir turėsite pasukti į kairę į Dampfærgevej.

Keleivių terminalas įkurtas Søndre Frihavn į jį patekti galima važiuojant žiediniu keliu O2 (Kalkbrænderihavnsgade).

Autobusu: į terminalą ir iš jo vyksta specialus DFDS autobusas bei viešojo transporto autobusas nr 26. Autobusai išvyksta iš miesto centro. Tvarkaraščiai ir daugiau informacijos: www.rejseplanen.dk

Traukiniu: Kopenhaga ir kiti Danijos miestai yra sujungti traukinių linijomis. Tvarkaraščiai ir daugiau informacijos www.dsb.dk