LOADING ...

Keltai iš Kylio uosto

Kylis dažnai vadinamas miestu ant vandens. Vanduo siekia miesto širdį, o jūros žavesys  verčia gėrėtis kraštovaizdžiu. Miestelėnus ir miesto svečius pasitinka vaizdingos uolėtos pakrantės,  ilgiems pasivaikščiojimams sutvertos pakrantės mieste, Fiordo promenada. Gyvybę miestui įpučia didelė studentiška bendruomenė, o miesto ritmą reguliuoja miestietiška ramybė.

Kylis yra sparčiai besiplečiantis Baltijos jūros uostas, kuriame nuolat galima matyti didžiulius keltus, įvairiausias jachtas, o pataikius į Kylio savaitę (Kieler Woche), didžiausią pasaulyje regatą atsiskleis buriavimo sostinės dvasia. Čia ir muziejai rodo nepaprastą uosto darbo svarbą, įdomiausi ir verčiausi aplankymo yra Laivininkystės muziejus, mašinų muziejus, Kylio teatras. Visai šalia miesto galima aplankytu U-95, vokieičų polandeninį laivą, į kurį galima ir įeiti. Beje, vykstantiems į Kylį vasarą, verta užsukti į Šlėzvigo–Holšteimo muzikos festivalį – dar vieną miestą garsinantį renginį.

Kylio uostas įsikūręs Vokietijos Šiaurėje. Uoste vykdoma aktyvi tarptautinė prekyba laivais. Įdomu tai, kad uosto teritorija yra natūraliai susiformavusiame fiorde. Kylį ypatingai mėgsta turistai iš Skandinavijos ir Baltijos šalių. Jiems Šiaurės Vokietija – puiki pramogų ir apsipirkimo vieta.

Kylis  arba kelionių vadovų išdidžiai pristatomi Vokietijos „vartai” į Baltijos jūrą buvo pastatyti XIII amžiuje. Daugelį metų tai buvo svarbus jūrinis miestas, dabar jo reikšmė kiek sumenko, tačiau praeities didybės žavesys liko. Turistus čia vilioja įstabaus grožio botanikos sodas, kuris žinomas, kaip viena seniausių  ir ilgiausių tokio pobūdžio pėsčiųjų zonų, Vokietijoje. Taip pat keliautojai būtinai turi pamatyti laivininkystės muziejų ir Šv. Nikolajaus bažnyčią, kuri statyta dar miesto įkūrimo pradžioje, bei ilgiausią parduotuvių gatvę Vokietijoje – Holsten. Būtent šioje gatvėje esantys garsiausi dizainerių ir mados pasaulio vardai, kasmet, pritraukia tūkstančius turistų iš Skandinavijos. Taip pat Kylyje vyksta didžiausias buriuotojų festivalis pasaulyje. Tradicinė Kylio regata pritraukia per 2000 įvairiausių dydžių laivų.


Keltai iš Kylio uosto.jpg


Keltai į ir iš Kylio

Iš Kylio uosto kasdien išplaukia ir atplaukia keltai iš Lietuvos ir Švedijos. Kylis svarbi jungtis tarp Šiaurės Vokietijos bei Švedijos su Lietuva.

Maršrutu Kylis - Klaipėda plaukia du DFDS Seaways keltai – Athena Seaways ir Regina Seaways. Kelionė šiuo maršrutu trunka 19 valandų, tačiau tikrai neprailgsta – keltuose galima pailsėti patogiose kajutėse bei papramogauti baruose restoranuose, kai tuo tarpu vaikai žaidžia vaikų žaidimo kambariuose.

Maršrutu Kylis – Geterborgas 6 kartus per savaitę plaukia Stena Line kompanijos keltai Stena Germanica ir Stena Scandinavica. 14 valandų trukmės kelionė prasideda vakare, palydėjus saulę ir pailsėjus, ryte galima žvaliai tęsti kelionę automobiliu.

Taip pat Stena line keltų linija jungia Kylį su Gioteburgu. Keltai iš Kylio į Gioteburgą ir iš Gioteburgo į Kylį išplaukia kiekvieną vakarą. Kelionė trunka keturiolika valandų. Šiuo maršrutu plaukia du Stena line keltai – Stena Germanica ir Stena Scandinavia. Patogiuose keltuose keleiviai gali pailsėti ir pasimėgauti įvairiomis pramogomis.

Šiuo maršrutu plaukiančių keltų keleiviai gali keliauti su augintiniais. Tereikia turėti gyvūno dokumentus ir apie tai pranešti bilietų rezervacijos metu. 

Kylio uostas Stena Line

Adresas: Stena line terminalas. Schwedenkai 1, 24103 Kylis, Vokietija.  

GPS kordinatės: 54.31999, 10.139069 

Š Kylio uostą labai paprasta nukeliauti automobiliu ar viešuoju transportu.

Į Kylio keltų uosto terminalą patogu vykti autobusu:

Keliauti reiktų autobuso Nr. 11 maršrutu iš Grenzstrasse autobusų stotelės. Vykite į Hauptbahnhof stotelę, kuri yra centrinėje traukinių stotyje. Nuo centrinės autobusų ir traukinių stoties per kelias minutes pėsčiomis pasieksite keltų terminalą. 

Į Kylio keltų uosto terminalą patogu nuvykti taksi:

Keltų terminalą galite lengvai pasiekti Taksi. Terminalas yra labai arti nuo miesto centro ir centrinės autobusų ir traukinių stoties.

Kylio keltų terminalas (Ostuferhafen DFDS)

Adresas: DFDS Seaways Baltic GmbH, Ostuferhafen 15, 24149 Kylis, Vokietija

GPS koordinatės: platuma:  54⁰ 19‘ 59.05“, ilguma: E 10⁰ 10‘ 34.80 

Į Ostuferhafen galima nuvykti automobiliu:

Iš Hamburgo: A7 automagistrale, laikantis Flensburgo krypties. Automagistralių sankryžoje Bordesholm iš A7 pasukti į A215 Blumenthal/Kiel kryptimi. Toliau sekti nuorodomis į Ostuferhafen/Klaipėda.

Iš Flensburgo: A7 automagistrale, laikantis Hamburgo krypties. Automagistralių sankryžoje Rendsburg, iš A7 pasukti į A210 Kiel/Bredenbek kryptimi. Automagistralių sankryžoje Kiel – West pasukite iš A210 į A215. Toliau sekti nuorodomis į Ostuferhafen/Klaipėda.

Į Ostuferhafen galima nuvykti autobusu:

Iš Kylio centrinės geležinkelio stoties, maršrutiniu autobusu Nr. 11, važiuojančiu Dietrichsdorf kryptimi, vykti iki autobusų stotelės „Grenzstrasse“.​

Į Ostuferhafen galima nuvykti taksi:

Taksi galima nuvykti į Ostuferhafen iš bet kurios Kylio miesto vietos. Iš centrinės stoties kelionės taksi kaina apie 12 €.