LOADING ...

Keltai iš Mariehamno uosto

Pagrindinis salyno uostas – žavus, nors ir nedidelis, esantis Alandų salų sostinėje Mariehamnas. Sakoma, kad jis Baltijos jūros širdis. Uostas apsuptas žemų pušų, šalia zoologijos sodas, yra pačiame miesto centre. Alandų salos palaiko keltų linijas su Švedija, Estija, Suomijos sostine, ir orientuojasi į keleivių gabenimą, turizmą, o ne krovinius.  

Alandai turi savo vėliavą, antspaudus, numerius ir aukščiausio lygio apsaugą, tai yra autonomiškas Suomijai priklausantis kraštas tarp Suomijos ir Švedijos. Uostamiestyje jaučiama stipri jūros kultūros dvasia ir ne veltui. Juk uostamiestyje kažkada buvo didžiausia planetoje jūrinis būrinių laivų laivynas.

Padėjus koją į  Alandų salose esantį Mariehmno uostą būtinai užsukite į vietos restoranėlį ir paragaukite kulinarinių žuvies patiekalų, o taip pat pasivaikščiokite uosto krantine, kurioje ir, šiandien, stovi puošnūs jūriniai burlaiviai. Nepraleiskite progos apsilankyti uostamiesčio buities muziejuje.


Keltai is Mariehamno Uosto.jpg


Keltai į ir iš Mariehamno uostą

„Tallink Grupp” keltų linija jungia Alandų salas su Estija ir kiekvieną dieną plaukia maršrutu Alandų salos – Talinas, Talinas – Alandų salos. Šiuo maršrutu plaukia du modernūs laivai: Viktoria I ir Romantika.

Kelionės metu keleiviai kviečiami pasimėgauti įvairiausiomis pramogomis, gurmaniškais patiekalais, gėrimais, pasimėgauti jaukiais restoranų ir barų interjerais. Taip pat apsilankyti SPA centre. Vaikams kelionė paliks puikių įspūdžių dėl žaismingo vaikų žaidimų kambario. Tačiau už vis maloniausia pramoga – palydėti arba pasitikti saulę, atvirame denyje, ir pasigrožėti jūros vaizdu.  

Keltais galite keliauti kartu su savo naminiais gyvūnais. Tereikia apie tai pranešti bilietų rezervacijos metu. Abu laivai yra pritaikyti prie judėjimo negalią turinčių žmonių poreikių. Tereikia apie specialiuosius poreikius pranešti bilietų rezervacijos metu.

Laivuose komfortiškai jausis žmonės turintys alergiją. Tereikia apie tai pranešti rezrevuojant bilietus ir galėsite naudotis specialiomis kajutėmis, kurių interjeras sukurtas be alergiją galinčių sukelti medžiagų.

Mariehamno uostas:

Plaukiantiems iš ir į Turku ir Stokholmą (Vakarinis reisas), Taliną, Helsinkį.

Adresas: Hamngatan,22100 Mariehamnas, Suomija

GPS koordinatės: 60.095112, 19.927596

Į Mariehamno uostą patogu nuvykti automobiliu:

Atvykę į uostą su transporto priemone stebėkite nurodomuosius ženklus.

Į Mariehamno uostą patogu nuvykti taksi:

Į uostą galima atvykti taksi. Rekomenduotina pasirinkti oficialios kompanijos taksi paslaugomis ir įlipus į taksi automobilį nurodyti, kad vykstate į keleivių terminalą.