LOADING ...

Keltai iš Newhaven uosto

Iki XVI amžiaus žemėlapyje nebuvo Newhaven. Dabartinė uosto vieta, pietinėje Anglijos pakrantėje, Rytų Sasekso grafystėje, slėnyje šalia Ouse upės žiočių, buvo vadinama Meeching, tačiau kartą kilusi didelė audra pakeitė Ouse upės kryptį, pakeitė slėnio vaizdą ir davė pagrindą miesto pasikeitimams, tame tarpe ir pakeistas pavadinimas į dabar naudojamą Newhaven.

Šiandien Newhaven yra nedidelis, tačiau itin judrus uostas. Newhaven aptarnauja didelius keleivinių ir krovininių keltus srautus. Viena iš uosto populiarumo priežasčių – uostas itin arti Londono, vos už 80 km nuo Didžiosios Britanijos sostinės. Newhaven yra vienas iš uostų jungiančių Angliją su Europa, taigi visiems keliaujantiems iš Londono bei aplinkinių rajonų į Europą, Newhaven yra kaip tik pakeliui.


Keltai iš Newhaven keltų uosto.jpg


Keltai į ir iš Newhaven

Newhaven gerai žinomas kaip vienas iš uostų jungiančių Angliją su Prancūzija ir visa Europa. Tai vienas arčiausiai Prancūzijos krantų esantis Anglijos uostas, tad kelionės tarp šių šalių itin patogios. Maršrutu Newhaven – Dieppe keltai plaukia kasdien po 3 kartus, kelionė trunka 4 valandas.

Keltų liniją Newhaven – Dieppe aptarnauja kompanija DFDS Seaways, maršrutu plaukia šiuolaikiniai, patogūs keltai Côte d'Albâtre ir Seven Sisters.

Newhaven keltų terminalas

 Adresas: Newhaven Ferry Port, Railway Approach, Newhaven, East Sussex. BN9 0DF

GPS koordinatės: 50-793457N, 0-053204E​

Kaip atvykti į Newhaven keltų terminalą?

Automobiliu: Iš Londono, esančio už 80 km nuo Newhaven vykite rytų kryptimi A27 keliu, tuomet pravažiavus Lewes pasukite į A26 vedantį į Newhaven. Atvykus į miestą sekite ženklus vedančius į uostą.

Prie uosto yra trumpalaikio ir ilgalaikio stovėjimo aikštelės automobiliams.

Traukiniu: Vykstantys iš Londono ar kito miesto gali rinktis kelionę traukiniu. Reguliariai vyksta traukiniai tiek į uostą, tiek į patį miestą.

Autobusu: Reguliarūs autobusų reisai vykdomi iš šių Anglijos miestų į Newhaven: Brighton, Peacehaven, Seaford, Bexhill, Folkestone, Dover, Rye ir Hastings.

Svarbi uosto informacija

Pirmas žingsnis atvykus – pasų kontrolė. Net jeigu atvykote be išanksto įsigyto kelto bilieto, pirmiausia turėsite praeiti pasų kontrolę ir tuomet registracijos vietoje galėsite įsigyti kelto bilietą.