LOADING ...

Keltai iš Niukaslio uosto

Niukaslis yra įsikūręs Šiaurės rytų Anglijoje, prie Taino upės įtekančios į Šiaurės jūrą. Plačios upės žiotys ir puiki geografinė padėtis leido Niukasliui išplėtoti uosto veiklą. XVI amžiuje susikūręs uostas turėjo didžiausią pasaulyje laivų statyklą ir remonto centrą. Dabar tai taip pat niekuo nenusileidžiantis giliavandenis uostas, kuris gali priimti itin didelius laivus, kruizinius laivus bei keltus.

Niukaslis yra aštuntas pagal gyventojų skaičių miestas Didžiojoje Britanijoje ir labiausiai apgyvendintas miestas Šiaurės rytų Didžiojoje Britanijoje. Prie Taino upės įsikūręs Niukaslis oficialiai vadinamas Niukaslis prie Taino.

Keltų keleiviai vykstantys į Niukaslį susipažįsta ir su miesteliu North Shields, kuriame įsikūręs Tarptautinis keltų terminalas, į kurį plaukia keleiviniai iš Amsterdamo. North Shields yra nedidelis, prie pat Taino žiočių įsikūręs uostas, nuo senų laikų pagarsėjęs kaip žvejybinis miestelis.


Keltai iš Niukaslio keltų uosto.jpg


Keltai į ir iš Niukaslio

Niukaslį jungia DFDS Seaways keltų linija su Amsterdamu Olandijoje. Keltai iš Niukaslio, North Shields Tarptautinio keltų terminalo į Amsterdamą ir iš Amsterdamo į Niukaslį išplaukia kiekvieną dieną, 9 kartus per savaitę. Kelionė trunka apie 16 valandų. Šiuo maršrutu jungiančiu Didžiąją Britaniją su Europa plaukia du DFDS Seaways keltai – Princess Seaways ir King Seaways. Modernūs, šiuolaikiški DFDS kompanijos keltai užtikrina patogų poilsį erdviose kajutėse bei garantuoja smagų laiko praleidimą kelto bare, restorane, o keliaujant su mažaisiais šeimos nariais, jie galės išdykauti vaikų žaidimų kambaryje. Žinoma, nepamirškime ir romantiškos galimybės stebėti saulėlydį ar saulėtekį nuo kelto denio.

Tarptautinis keltų terminalas North Shieldse

Adresas: International Passenger Terminal, 6EEd, North Shields NE29, Didžioji Britanija

GPS koordinatės: 54.992686, -1.451979

Kaip atvykti į Tarptautinį keltų terminalą North Shieldse?

Automobiliu. Į keltų terminalą, žinoma, patogiausia atvykti automobiliu. Iš Niukaslio reikia vykti A1 į Morpeth, vėliau A19 į Taino tunelį (Tyne Tunnel). Pasiekus tunelį, reikia sekti Tarptautinio keltų terminalo ženklus ir vykti A187 link North Shields.

Vykstant iš šiaurės pusės, pasirinkite A19 link Tyne Tunnel, vėliau sekite Tarptautinio keltų terminalo ženklus.

Vykstant iš pietų pusės, važiuokite A19 link Taino tunelio, pervažiavus jį, įvažiuokite į 187 ir vykite pagal kelio ženklinimą. Atkreipkite dėmesį, jog vasaros mėnesiais tuneliu vyksta dideli automobilių srautai, tad rezervuokite kiek daugiau laiko savo kelionei.

Autobusu. Niukaslio centrinė autobusų stotis yra 20 minučių autobusu nuo uosto. Specialus DFDS Seaways autobusas išvyksta iš Newcastle Bewick gatvės priešais centrinę autobusų stotį prieš kiekvieną kelto išplaukimą, 14:45 bei 15:45, t.y. 1,15 min prieš kelto išplaukimą. Autobuso bilietas kainuoja £ 3,80.

Traukiniu. Planuojantiems vykti į Niukaslą traukiniu, informaciją apie tvarkaraščius ir kainas galima rasti oficialiame tinklalapyje: nationalrail.co.uk

Metro. Iš miesto centro arba Niukaslo centrinės stoties vykite metro linija Tyne & Wear Metro iki Petro Main stotelės. Atkreipkite dėmesį, jog North Shields nėra arčiausiai terminalo esanti stotelė.