LOADING ...

Keltai iš Oslo uosto

XI amžiuje įkurto miesto pavadinimas kilo nuo žodžio uostas. Šiandien Oslas – ne tik šalies sostinė ir pats pagrindinis Norvegijos uostas, tačiau taip pat  visos Europos menininkų traukos centras. „Senuoju“ pramintoje uosto dalyje įkurti Nacionaliniai operos ir baleto rūmai yra didžiausia valstybės kultūros institucija, ant kurios stogo gali vaikščioti lankytojai ir klausyti čia rengiamų koncertų.

Oslas - Norvegijos sostinė, kurios teritorijai priklauso net keturiasdešimt salų. Keliaujant po šeštos pagal dydį Europos valstybės svarbiausią miestą verta aplankyti muziejus, kurių čia yra apstu. Norvegija yra vikingų tėvynė. Tad tikrai liksite sužavėti vikingų laivų muziejumi, kuriame pamatysite ne tik rekonstruotus jų laivus, bet ir autentiškus laivus bei buities rakandus.

Keliautojai kviečiami aplankyti miesto rotušę, milžiniškus neoklasikinius karaliaus rūmus, kurie buvo pastatyti XIX amžiuje, o taip pat Norvegijos liaudies muziejaus.

Didelio dėmesio sulaukia Akershus tvirtovė, kuri buvo pastatyta 1299 metais ir yra laikoma miesto širdimi. Taip pat turistus lyg magnetas traukia Oslo viduramžius menantis senamiestis ir toliau už miesto ribų išsidėstę fiordai, kalnai, ledynai, bei neapsakomo grožio gamta.

Oslas yra didžiausias krovininių laivų uostas Norvegijoje bei vartai į Baltijos jūrą keleiviniams keltams. Ant nuostabių fjordų įkurto uosto istorija siekia XVIII amžių, o nuolat modernėjantis ir puoselėjamas uostas yra ir Oslo klestėjimo priežastis.

Oslas apsuptas žalių kalvų ir kalnų, miesto ribose yra per 40 salų, iš kurių didžiausia 0,56 km2 ploto Malmøya. Čia taip pat gausu ežerų, net 343, iš kurių vienas Maridalsvannet (3,91 km2, kuris yra ir geriamojo vandens šaltinis daugeliui miestiečių. Miesto gyventojų skaičius nedidelis palyginus su kitais Europos didmiesčiais, tačiau Oslas apima didelę teritoriją. Išpuoselėti parkai ir daug atvirų teritorijų sukuria erdvaus ir žalio miesto įvaizdį.

Vanduo, žaluma ir ekonomiškai stiprus miestas, dažnai vadinamas net brangiausiu Europoje gyventi, tačiau tai tikrai nestabdo kasdien į Oslo uostą atvykstančių svečių.


Keltai iš Oslo keltų uosto.jpg


Keltai į ir iš Oslo

Oslą jungia Stena line keltų linija su Frederikshaunu, Danijoje. Keltai iš Oslo į Frederikshauną ir iš Frederikshauno į Oslą išplaukia kiekvieną vakarą ir po dvylikos valandų prisišvartuoja kitame krante. Šiuo maršrutu plaukia modernus ir jaukus Stena line keltas – Stena Saga. Keltas puikiai įrengtas, jame vyksta vaidinimai ir atrakcijos, o taip pat galite pailsėti šauniame SPA centre, pažiūrėti kino filmą, pailsėti jaukiose kajutėse ar pasimėgauti gurmaniškais patiekalais restoranuose.

Iš Oslo reguliariai plaukia keltai į Kopenhagos uostą Danijoje, o maršrutas Oslas – Kopenhaga jau daugelį metų yra pamėgtas ne tik Danijos ir Norvegijos gyventojų, tačiau ir aplinkinių šalių gyventojų. Maršrutu Oslas - Kopenhaga kasdien į abi puses plaukia DFDS Seaways keltai Pearl Seaways ir Crown Seaways. Moderniais,  šiuolaikiškais, 2014 metais pilnai atnaujintais keltais kelionė trunka vos 17 valandų. Keltas iš Oslo išplaukia po pietų ir kitą rytą po gardžių pusryčių jau švartuojasi Kopenhagoje.

Oslo uostas

Adresas: Akershusstranda 31, skur 42, 0150 Oslas („Stena Line“ terminalas Oslo), Norvegija

GPS koordinatės: 59.903897, 10.742526 

Į Oslo keltų uostą galima nuvykti automobiliu:

Vykdami automobiliu laikykitės E6 kelio, tunelyje stebėkite nuorodas į „Stena / DFDS“. Keliaudami automobiliu E18 kryptimi, tunelyje vadovaukitės į „Stena / DFDS“ nukreipiančiais ženklais.

Į Oslo keltų uostą galima nuvykti traukiniu:

Vykite traukiniu į Oslo centrinę stotį. Iš čia galite pasiekti keltų terminalą pėsčiomis per 15 minučių einant vidutiniu greičiu, arba važiuoti 60-ojo maršruto autobusu iš Jernbanetorget stotelės, esančios Jernbanetorget aikštėje. 

Į Oslo keltų uostą galima nuvykti autobusu arba tramvajumi:

Važiuokite autobusu, tramvajumi ar traukiniu į Oslo centrinę stotį arba iki Jernbanetorget aikštės. Iš Jernbanetorget aikštės galite važiuoti 60-ojo maršruto autobusu į Vipetangeną, o iš čia nesunkiai pasieksite uosto terminalą pėsčiomis.

Oslo DFDS Seaways keltų terminalas

Adresas: Akershusstranda 31,  0150 Oslo, Norway.

GPS koordinatės: 59-91273N, 10-74609E 

Kaip atvykti į Oslo keltų terminalą?

Oslo keltų terminalas yra visai šalia miesto centro, nuostabiame fjorde, tad lengvai pasiekiamas iš bet kurios miesto vietos.

Automobiliu: Važiuojant iš miesto centro, vykite į pietus link Stenersgata, tuomet pasukite kairėn į Dronningens Gate, tuomet kairėn į Rådhusgata, galiausiai pasukite dešinėn į E18. Sekite ženklus vedančius į uostą.

Autobusu: Autobusai iš šalia centrinės autobusų stoties esančios stotelės į terminalą vyksta kas 5 minutes. Vykite autobusu nr 60 važiuojančiu į Vippetangen.

Traukiniu: Centrinė traukinių stotis yra apie 15 minučių kelio pėsčiomis nuo keltų terminalo. Į šią traukinių stotį atvyksta traukiniai iš visos Norvegijos.