LOADING ...

Keltai iš Paldiski uosto

Suomijos įlankos pakrantėje, Pakri pusiasalyje įsikūręs nedidelis žvejybinis ir transportinis Estijos uostas Paldiski. XVIII a. pradžioje įkurtas Petro I-ojo, vėliau nuo 1960-ųjų uždaras, Sovietų karinio jūrų laivyno branduolinių povandeninių laivų mokymo centras, turėjo didelę reikšmę visai tuometinei Sovietų Sąjungai. Po to kai Estija atgavo nepriklausomybę, iš Paldiski pamažu pašalinti visi kariniai objektai, miestelis tapo atviras ir ilgainiui vėl pradėjo įsitvirtinti kaip uostas. Seni sovietiniai pastatai griaunami, juos keičia šiuolaikiniai ir modernūs logistikos centrai. Šiuo metu mieste gyvena virš 4 tūkstančių žmonių, veikia traukinių stotis, parduotuvė bei kavinė.

Uostas nedidelis, paprastas, tačiau aprūpintas moderniausiais įrengimais, todėl Paldiski sėkmingai priima  tiek didelius krovininius laivus, tiek keleivinius keltus.


Keltai iš Paldiskio uosto.jpg


Keltai į ir iš Paldiski

Iš Paldiski uosto kasdien išplaukia ir atplaukia keltas iš Švedijos uosto Kapelskare, maršrutą aptarnauja keltų operatorius DFDS Seaways. Paldiski yra vos už 45 km nuo Estijos sostinės Talino, patogi geografinė padėtis tai dar viena priežastis, kodėl miestas tapo svarbia jungtimi tarp Rytų Švedijos ir Estijos.

Maršrutu Paldiski - Kapelskare kasdien į abi puses plaukia DFDS Seaways keltas Liverpool Seaways.  Palyginti nedidelis, virš 200 keleivių talpinantis, bet modernus ir patogus keltas iš vieno uosto į kitą plaukia vos 9 valandas. Kelte Liverpool Seaways galima pailsėti patogiose kajutėse arba sėdimų vietų salone, sočiai papietauti savitarnos restorane, apsipirkti dovanų parduotuvėje, o mažieji keliautojai gali smagiai leisti laiką specialiai jiems įrengtame žaidimų kambaryje.

Paldiski keltų terminalas

Adresas: DFDS Seaways OÜ, Notrhern Port of Paldiski, Peetri 11, 76805 Paldiski, Estija

GPS koordinatės: platuma: +59° 20' 50.62", ilguma: +24° 3' 28.56"

Keleivių terminalas atlieka tik pagrindines registracijos funkcijas, tačiau jame galima rasti kavinukę, parduotuvėlę, taksomatą. Keltų atvykimo ir išvykimo metu galima naudotis patalpomis ir praėjimais neįgaliesiems.

Paldiski turi puikų susisiekimą su aplinkiniais miestais ir sostine Talinu, tad vykdami automobiliu tiesiog sekite ženklus nukreipiančius į Paldiski uostą. Keltų terminale yra stovėjimo aikštelė norintiems išleisti ar sutikti keliaujančius artimuosius.

Atvykti registracijai reikia 3 valandas prieš kelto išplaukimą. Registracija užsidaro 90 minučių iki kelto išplaukimo.