LOADING ...

Keltai iš Rionės uosto

Rionė uostas yra įsikūręs vakarinėje Bornholmo salos dalyje. Šiandien tai vienas judriausių salos uostų, kuris turi labai stiprias jūreivystės tradicijas. Uostas buvo ir yra neatskiriamas miesto istorijos dalis. Rionė uostas buvo įkurtas dar XIV – ame amžiuje. Tai buvo žavus, nedidelis, žvejų prekybinis uostas. Tačiau bėgant šimtmečiams uosto reikšmė augo, su juo augo ir miestas.

Šiandien, Rionė uostas yra vartai į salą, pro kuriuos per metus praeina daugiau nei 3 tūkst. laivų ir net 1,5 mlj. keleivių. Uostas suskirstytas į keturias dalis, iš viso turi 15 krantinių. Visos krantinės apima didžiulę teritoriją. Rionės uosto administracija skelbia, kad tai ne tik antras pagal dydį šalies kruizinių laivų uostas, tačiau ir prekių (naftos, smėlio, žvyro) importo uostas. Jis iš tiesų labai svarbus salos ekonomikai.

Uosto direkcija skiria milžiniškus pajėgumus uosto infrastruktūrai atnaujinti ir plėtrai užtikrinti.

Keliaudami uostamiestyje būtinai užeikite aplankyti uosto švyturį. Kiek toliau nuo jo paėjus užsukite į vietos kavinę ir paskanaukite karštu šokoladu, kava, arbata ar sultimis. Pasivaikščiokite uosto krantinėmis (trijų kilometrų ilgio). Taip pat nužingsniuokite iki jūros pakrantės ir geram orui šildant pasimėgaukite saulės spinduliais bežaidžiančiais jūros bangose.


Keltai iš Rionės Uosto.jpg


Keltai ir iš Rionė uosto

Kiekvieną dieną iš Rionė į Kiogės, Zasnico ar Ystado, bei laivai iš Ystado, Zasnico, Kiogės į Rionę plaukia keltai Villum Clausen, Povil Anker ir Hammerodde. Kompanijos Bornholmstrafikken laivais priklausomai nuo maršruto kelionė trunka nuo 1 val. 20 min. iki 5 val. 30 min. Tai modernūs ir jaukūs laivai, kuriais kelionė dovanoja nepakartojamų įspūdžių.

Rionės uostas:

Adresas: Munch Petersens Vej 2, Rionė, Danija.

GPS koordinatės: 55.100873, 14.691620

Rionė keltų uostą pasiekti automobiliu, motociklu ir autobusu.

Į Rionės keltų terminalą patogu nuvykti automobiliu:

Rionė miesto centrinėje dalyje yra keltų terminalas. Todėl atvykę į miestą žvalgykitės nurodomųjų ženklų, kurie nuves Jūs tiesiai prie terminalo pastato. Prie pastato yra automobilių stovėjimo aikštelė.

Į Rionės keltų terminalą patogu nuvykti autobusu:

Iš miesto centro reguliariai vyksta autobusai iki terminalo teritorijos. Jums tereikia stebėti užrašus terminalas arba uostas, o atvykus per kelias minutes nuo autobuso sustojimo nueiti iki pastato.