LOADING ...

Keltai iš Rodbio uosto

Rodby yra uostas pietinėje Danijos pakrantėje. Šiandien, Rodby uostas dėl savo strategiškai patogios padėties yra patrauklus pramoninis ir komercinis regiono uostas, aptarnaujantis laivus plaukiančius į Skandinaviją, Daniją ar vidurio Europą. Rodby uostas palaiko keltų jungtis su Puttgarden (Vokietija), nuo kurio vos kelios valandos  E47 iki Liubeko, ir k.t. Kiekvienais metais uostas aptarnauja 6 mln. keleivių.

Nors jūrinių tradicijų užuomazgos pradėjo megztis dar XIII – ame amžiuje (maždaug tuo metu išdygo Aalholm pilis su krantinėmis ir įtvirtinimais), uosto istorija prasideda 1908 metais, o terminalai žvejybai ir komercijai buvo atidaryti tik 1912 metais. Dar po kelių metų čia buvo atidaryta laivų statykla (1916 metais) ir miestelis, turintis beveik porą tūkstančių gyventojų pradėjo plėstis bei išgyventi aukso amžių.

Tad 1920 metais uosto infrastruktūra buvo išplėsta į sausumos pusę.

Pokario metu prasidėjusios statybos pritraukė imigrantų ir uostas pradėjo sparčiai plėstis.


Keltai iš Rodby kelu uosto.Jpg


Keltai į ir iš Rodby

Rodby jungia „Scandlines” operatoriaus keltų linija su Puttagarden (Vokietijoje). Keltai iš Rodby į Putgardeną ir iš Putgardeno į Rodby plaukia net  du kartus per valandą, o kelionė trunka kiek daugiau nei 40 min.  

Šiuo maršrutu plaukia net penki puikūs „Scandlines” keltai: Deutschland, Prinsesse Benedikte, Schleswig-Holstein, Prins Richard, Holger Danske. Kelionė šiais jūros gražuoliais padovanos daug puikių įspūdžių ir malonių prisiminimų. Keltuose veikia jaukūs restoranai ir kavinės, o taip pat yra vaikų žaidimų aikštelės, konferencijų salės, parduotuvės, ir kiti patogumai, būtini nepakartojamai kelionei.

Rodby uostas

Adresas: Rodbyhavn port, Østre Kaj 3, Rødby 4970, Danija.

GPS koordinatės: 54.6565309 L/ 11.3514490 E.

Į Rodby uostą patogu nuvykti viešuoju ir nuosavu transportu.

Į Rodby keltų uosto terminalą patogu vykti traukiniu:

Kas dvi valandas išvyksta traukinys į Kopenhagą. Kelionė iki Danijos sostinės traukiniu trunka dvi valandas.

Į Rodby keltų uosto terminalą patogu vykti autobusu:

Laikykitės E47/E45 krypties – link Rodby. Ties 50 – uoju palikite automagistralę ir toliau laikykitės Rodby krypties. Uostas yra miesto centrinėje dalyje. Tad įvažiavus į miestą vadovaukitės nurodomaisiais ženklais.