LOADING ...

Keltai iš Rostoko uosto

Didžiausias Vokietijos Maklenburgo regiono miestas, įsikūręs aplink Varno upę, ir puikus kurortas. Jau XIV amžiuje jis buvo galingas uostas, garsėjęs laivų statyklomis ir Rostoko Universitetu, kuris veikia ir ruošia jūreivius iki šiol. Uoste keltų kroviniai sudaro 60 proc. krovos masto.

Rostokas – miestas, kurio gyvenimas verda centrinėje Turgaus aikštėje prie gražuolės Rotušės. Turistus traukia laivų statybos ir laivininkystės muziejus, nedidelis, tačiau jaukus senamiestis ir puikios pakrantės. Taip pat žavus kultūros istorijos muziejus ir Zoologijos sodas.

Kasmet, čia rengiamas Hanzos buriavimo festivalis. Regatos metu pasirodo istoriniai burlaiviai. Nors jūreivių žymiai mažiau nei prieš kelis šimtmečius, uosto nuotaikos tiesiog tvyro ore. Miesto pasididžiavimas  - viena iš trijų Rostoko bažnyčių - Šv. Petro bažnyčia  (Petrikirche) yra prie pat senojo Žvejų bastiono (šiuo metu išlikusi sienos dalis ir kelios istorinės patrankos) ir nuo XV – o amžiaus gyvuojantis Rostoko universitetas, kuriame studentai mokomi romantiško jūrininko amato.

Svečiuojantis Rostoke nepraleiskite progos apsilankyti vietinėje užeigoje, apžiūrėti plytinės gotikos palikimą senamiestyje.


Keltai iš Rostoko keltų uosto.jpg


Keltai į ir iš Rostoko

Rostoką jungia Stena line keltų jungtis su didžiausiu Pietryčių Švedijos uostu Treleborgu. Keltai iš Rostoko į Treleborgą ir į Rostoką iš Treleborgo plaukia kiekvieną dieną. Kelionė trunka septynias valandas. Šiuo maršrutu plaukia jaukūs Stena line keltai: Skane ir Mecklenburg-Vorpommern.

Keleiviai turi puikią galimybę keliauti su savo augintiniais. Tereikia apie tai pranešti bilietų rezervacijos metu.

Nepraleiskite progos ramiai pabaigti darbus, kuriems reikalingas nemokamas bevielis Wi-fi interneto ryšys ir, beabejo, pailsėti - papramogauti. 

Abudu keltai pritaikyti prie judėjimo negalią turinčių žmonių poreikių. 

Rostoko uostas:

Adresas: Rostock, Überssehafen, Zum Fährterminal 1, 17147 Rostock, Vokietija.

GPS kordinatės: 54.15168, 12.10058 (TT-Line)

Į Rostoko keltų uostą galima nuvykti automobiliu:

Vykstantiems automobiliu reiktų stebėti kelio ženklus ir nuorodas. Terminalas yra vos dešimt minučių važiuojant automobiliu nuo miesto centro (apie septyni kilometrai).

Taip pat į Rostoko uostą galima nuvykti autobusu:

Į keltų uostą važiuoja visuomeninis transportas. Dažniausiai „uosto terminalas” yra užrašyta kaip automobuso kryptis. Todėl reiktų lipti į bet kurį autobusą važiuojantį šia kryptimi. Uosto terminalas įsikūręs populiariame viešbučių rajone.