LOADING ...

Keltai iš Sankt Peterburgo uosto

Sankt Peterburgo uostas – didžiausias Rusijos ir Šiauriausias žemyno uostas. Sankt Peterburgas – jūrų prekybos uostas. Nuo seno Nevos upė buvo lyg magistralė, jungianti Rusiją su su Skandinavijos šalimis (Suomija, Švedija), Baltijos šalimis (Estija, Latvija). Legenda pasakoja, kad 1703 m. pirmas į uostą įplaukęs laivas buvo olandų, kurio locmanas buvo pats Rusijos caras Petras I. Šiandien, uostas yra praktiškai miesto centre, todėl jis kaip ir visas senamiestis saugomas UNESCO.  

Svarbu ir tai, kad Sankt Peterburgo uostas – privataus kapitalo. Jo savininkės - dvi Danijos ir viena Kipro kompanija. Kalbama, kad vietos valdžia išpirks ketvirtadalį akcijų, tačiau kol kas ji tik tvarko ir remontuoja uosto krantines.

Sankt Peterburgas ne veltui vadinamas tiltų miestu, kurių čia daugiau nei Amsterdame. Jeigu užtrukote viename upės krante ir nespėjote iki kol tiltai bus pakelti teks grožėtis praplaukiančiais krovininiais ir keleiviniais laivais iki penkių valandų ryto – kol tiltai bus vėl nuleisti. Todėl, ne kas kitas, o Nevos krantinė – yra pati mėgstamiausia miestiečių susibūrimo vieta, vasarą.

Uoste veikia 300 bendrovių, o kasmet perkranama daugiau nei 54 mln. tonų krovinių. Sezono metu (gegužės – spalio mėnesiais) kruiziniai laivai į Sankt Peterburgą atplaukia mažiausiai 300 kartų.


Keltai iš Sankt Peterburgo Keltų Uosto.jpg


Keltai iš ir į Sankt Peterburgą

Sankt Peterburgą jungia „St. Pter line” keltų linija su Stokholmu, Helsinkiu ir Talinu. Keltai iš Sankt Peterburgo į Helsinkį ir iš Helsinkio į Sankt Peterburgą plaukia kiekvieną dieną. Šiuo maršrutu plaukia aukščiausios klasės keltai: „Princess Maria” ir „Princess Anastacia”, o kelionė trunka vos 13 val.

Sankt Peterburgo uostas:

Adresas: St. Petersburg, V.О., 1, Morskoy Slavy square, Rusija.

GPS koordinatės: 59.9261572; 30.2347677

Keltų terminalas yra įsikūręs miesto cenrinėje dalyje, todėl jį patogiausia pasiekti viešuoju transportu arba automobiliu.

Į Sankt Peterburgo keltų terminalą patogu nuvykti automobiliu:

Sankt Peterburgo uostas yra įsikūręs miesto centrinėje dalyje. Todėl, atvykus į Sankt Peterburgą reikia sekti nurodomųjų ženklų su laivo simboliu. Šalia terminalo pastato yra didelė automobilių stovėjimo aikštelė.

Į Sankt Peterburgo keltų terminalą patogu nuvykti taksi:

Tereikia nurodyti taksistui, kad norite nuvykti į terminalą adresu St. Petersburg, V.О., 1, Morskoy Slavy square, Rusija.