LOADING ...

Keltai iš Šerburgo uosto

Šerburgas -  puikus prekybos uostas, nuo seno palaikantis keltų linijas su anglų uostais. Taip pat ši vieta žinoma dėl Europoje žinomų ir vertinamų laivų statybos kompanijų. Didžiausia ir seniausia kompanija “Arsenal” dar 1898 m. pradėjo specializuotis povandeninių laivų statyboje. Šalia uosto ir buriavimo jachtų prieplaukos didelė žalia erdvė, skirta miestiečių renginiams ir poilsiui.

Šerburgas yra vienas iš tankiausiai apgyvendintų miestų Prancūzijoje. Ši vieta turi ilgą ir dažnai tragišką praeitį.  Ilgus šimtmečius tai buvo svarbi strateginė vieta, saugoma,  kaip “vartai į Prancūzijos karalystę”. Miestelis dar XVII a. pradėjo gyventi iš audinių gamybos. Praėjus vos vienam amžiui miestas persiorientavo į jūrinę prekybą ir pradėjo eksportuoti anglis į Angliją. Šiandien, mieste puikuojasi garsiausi prekių ženklai. Svečiuojantis Šerburge būtina pasivaikščioti nuostabia pakrante ir pasigrožėti uolomis papuoštu kraštovaizdžiu, apsilankyti visoje Europoje garsiame Jūrų muziejuje. Taip pat nepraleiskite galimybės paskanauti prancūzų tradicinių patiekalų pasirinkus vieną iš gausybės čia dirbančių kavinių, restoranų ir barų.


Keltai į Šerburgą (Cherbourg) .jpg


Keltai į ir iš Šerburgą

Stena line keltų linija jungia Šerburgą  su Roslero uostu. Keltas į Šerburgą ir iš Šerburgo į Roslerą išplaukia tris kartus per savaitę, o kelionė trunka aštuoniolika valandų. Šiuo maršrutu plaukia modernus keltas - Stena Horizon.

Šiuolaikiškame kelte yra puikiai įrengtos erdvios kajutės. Laive  taip pat gausu pramogų – barai, restoranai, vaikų žaidimų aikštelės, kino teatras bei parduotuvės. Turbūt, maloniausia kelionės pramoga – galimybė pasimėgauti puikiu jūros vaizdu ir geru oru atvirame denyje.

Šerburgas jūrų uostas

Adresas: Cherbourg Port SAS, PoBox 50231, 50102 Cherbourg Cedex/France.

GPS koordinatės: 49.6466, -001.6040. 

Į Šerburgo keltų uostą galima nuvykti automobiliu:

Uostas yra Prancūzijos šiaurės širdis. Todėl į jį patogu atvykti automobiliu iš populiariausių turistų lankomų vietų. Vos viena valanda keliu N13 iš Bayeux miesto. Dvi valandos kelio iš neįtikėtino San Mišelio miesto ir keturios valandos nenuklystant nuo A13 kelio iš Paryžiaus.

Prie keleivių uosto terminalo yra nemokama  automobilių stovėjimo aikštelė.

Į Šerburgo keltų uostą itin patogu atvykti traukiniu:

Traukinių stotis yra vos penkios minutės pėsčiomis nuo uosto. Traukinys yra puikus pasirinkimas, nes nuo Prancūzijos sostinės Paryžiaus į Šerburgo uostą galima atvykti kiek daugiau nei per tris valandas.