LOADING ...

Keltai iš Stromstado uosto

Stromstado uostas yra arčiausiai Norvegijos sienos esantis Švedijos uostas. Taip pat jis yra įsikūręs prie Stromstado pavadinimą gavusios upės žiočių. Tai nedidelis uostas, kuris palaiko keltų jungtis su Norvegija.

Uosto istorija susipynusi su alkoholio prekyba. Jau XVII – ame amžiuje Norvegijoje alkoholio mokesčiai buvo didesni nei Švedijoje. Todėl šiame uoste buvo įkurtos alkoholio parduotuvės, į kurias Norvegai mėgdavo užsukti apsipirkti. Tad keliaudami šiame uoste įsigykite suvenyrinių gėrimų, netoli uosto teritorijos esančiose parduotuvėse.

Stromstado uostamiestis garsėja puikiu kraštovaizdžiu ir gražiomis pakrantėmis, buriavimo prieplauka. Salomis apsuptas uostas orientuojasi į kruizus ir keleivių pervežimą bei žvejybą. Todėl keliaudami čia būtinai skirkite laiko pasivaikščiojimui prieplaukomis. Stromstado uostas yra strategiškai patogioje padėtyje. Nuo Oslo nutolęs vos per šimtą kilometrų.


Keltai is Strömstado Uosto.jpg


Keltu iš ir į Stromstadą

Į Stromstado uostą iš Sandefjordo ir iš Stromstado uosto į Sandefjordą reguliariai plaukia kompanijos Color Line keltai. Šiuo maršrutu plaukia du operatoriaus šiuolaikiški laivai: Color Viking ir Bohus. Kelionė jais trunka vos 2,5 val., kurių metų galima puikiai pailsėti ir pasimėgauti kelione.

Stromstado uostas

Adresas: Color Line, Torskholmen, 452 31 Stromstad, Švedija.

GPS koordinatės: 58.936111, 11.175000

Į Stromstado uostą patogu keliauti asmeniniu ir viešuoju transportu.

Į Stromstado keltų uostą galima nuvykti automobiliu:

Uostamiestis nedidelis, o keltų terminalas yra pačiame miesto centre. Todėl vadovaujantis nurodomaisiais ženklais jį surasite be vargo. Prie terminalo pastato yra nemokama „viešoji” automobilių stovėjimo aikštelė. Rezervuoti vietos, norint palikti automobilį, nereikia. Yra įrengtos kelios vietos skirtos judėjimo negalią turintiems vairuotojams ir pažymėtu nurodomuoju ženklu.

Į Stromstado keltų uostą galima nuvykti autobusu:

Į Stromstado uostą galima atvykti iš Oslo per mažiau nei dvi valandas. Autobusai šiuo maršrutu vyksta reguliariai. Autobusų stotis yra netoli terminalo. Pėsčiomis, einant vidutiniu greičiu, nuo jos iki terminalo užtruks nueiti vos kelias minutes.

Į Stromstado keltų uostą galima nuvykti pėsčiomis:

Į Stromstado uostą galima ateiti pėsčiomis nuo miestelio centro. Nuo rotušės aikštės per dešimt – dvidešimt minučių einant vidutiniu greičiu pasieksite terminalo pastatą. Tereikia stebėti nurodomuosius ženklus.