LOADING ...

Keltai iš Svinouiscio uosto

Swinuojscie - Szczecin  jūrų uostas, įsikūręs prie Svino upės. Šis uostas kartu su Ščecino sudaro vieną didžiausių uostų kompleksų Baltijos jūroje. Šiandien, tai yra sparčiai besivystantis uosto kompleksas su metine 20 mln. tonų krova. Kiekvienais metais uostas priima daugiau nei 4 tūkst. laivų, didesnių nei 100 tonų. Nepaneigiamas privalumas ir tai, jog jis yra vienintelis Lenkijos jūrų uostas skirtas vidaus vandens kelių transportui. Europs Sąjunga jį pripažino labiausiai aplinką tausojančiu.  Uostas palaiko prekybinius ryšius su Vokietija.

Uosto istorija prasideda IX – ame amžiuje.  Dėka strategiškai itin patogios uosto vietos – prie Oderio upės žiočių – viduramžiais Swinuojscie buvo vienas iš didžiausių Baltijos jūros uostų. XVI – ame amžiuje šioje vietoje pradėti statyti laivai. Uostas prekiavo biriais produktais, prabangos prekėmis.

Per pirmą pasaulinį karą Swinuojscie tapo svarbiausiu Vokietijos uostu, per Antrą pasaulinį karą – Hitlerinio viską aplinkui žiaumojančio mechanizmo dalimi. Besitraukdami vokiečiai niokojo uostą ir svarbiausias kultūrines vertybes, atėję rusai šį darbą pratęsė. Todėl autentiškų, uosto istorijos pradžią atmenančių, pastatų praktiškai neliko. Lenkijos valdžiai į rankas ši vieta pateko tik 1954 metais. Jame švartavosi buvusios TSRS laivyno karinės pajėgos. Iki šiol uostas yra centralizuotas.

Tačiau keliautojų neatbaido liūdnas uostamiesčio istorijos puslapis, dažniausiai, turistams ši vieta patinka dėl galimybės pasivaikščioti uosto krantinėmis, nužingsniuoti link uostamiesčio rotušės ir žvejybos muziejaus.

Keliaudami Swinuojscie - Szczecin  užsukite į vietos restoranėlį ir paragaukite tradicinių lenkiškų ir vokiškų patiekalų, kuriems įtakos padarė Rusijos nacionalinė virtuvė. Įdomius potyrius garantuoja pasivaikščiojimas po Gotikinę bažnyčią, kurios vitražai yra įtraukti į gražiausių sąrašus.


Keltai iš Swinuojscie - Szczecin keltų uosto.jpg


Keltai iš ir į Svinouiscį

Świnoujscie uostą jungia keltų linija su Kopenhaga. Keltai iš Świnoujscie į Kopenhagą ir į Świnoujscie iš Kopenhagos plaukia kiekvieną dieną. Šiuo maršrutu plaukia du operatoriaus Polferries laivai – Baltivia ir Mozavia.

Keltai iš ir į Szczecin:

Adresas: Bytomska g. 7, 70-603 Szczecin 

GPS koordinatės: L 53 ° 55 'N, L 14 ° 15' E

Keltų terminalą patogiausia pasiekti viešuoju transportu arba automobiliu.

Į Swinuojscie keltų terminalą patogu nuvykti autobusu:

Nuo miesto centro ir autobusų stoties reguliariai važiuoja miesto autobusai. Tereikia pasirinkti Bytomska gatvės kryptį.

Į Swinuojscie keltų terminalą patogu nuvykti automobiliu:

Į Swinuojscie galima nuvykti važiuojant nacionalinėmis magistalėmis ir greitkeliais A11 ir A20. Uostamiestyje tereikia stebėti nurodomuosius ženklus. Šalia terminalo yra didelė automobilių stovėjimo aikštelė.