LOADING ...

Keltai iš Talino uosto

Talino uostas įsikūręs pačioje Estijos sostinės širdyje, nuo Helsinkio nutolęs vos aštuoniasdešimt kilometrų. Tai didžiausias, Estijoje, ir vienas didžiausių keleivinių uostų Baltijos jūroje, užimančių dominuojančias pozicijas šiame regione.

Prie Baltijos jūros Suomių įlankos įsikūręs uostamiestis yra žavus jūrinis miestas, kuris lyg magnetas traukia romantikos ištroškusius keliautojus, jūreivius ir šeimas su mažais vaikais. Kasdien jo gatvėmis vaikšto daugiau nei keturi šimtai keturiasdešimt tūkstančių gyventojų, o tai yra apie trisdešimt procentų šalies gyventojų.

Turistai kartais juokauja, kad Estijos sostinė yra bokštų ir bokštelių miestas. Ir tikrai, viduramžius atmenantis, miesto senamiestis atrodo lyg nusėtas virš namų iškilusiomis smilėmis. Todėl verta pakilti į seniausios žemyninėje Estijoje esančios bažnyčios Šv. Mergelės Marijos katedros bokštą. Įveikus laiptus į 69 metrų aukščio barokinio stiliaus varpinės bokštą atsiveria pasakiška miesto panorama. Būtinai pasižvalgykite Danijos soduose. Tarp Žemutinio bokšto ir miesto sienos esantys sodai buvo pavadinti Danijos karaliaus garbei. Pasak legendos, šioje vietoje, karo tarp estų ir danų metu, atsirado Danijos vėliava. Paėję kiek atokiau rasite įspūdingus XVIII amžiaus iškilusius Kadriorgo rūmus. Jie apjuosti išpuoselėtais sodais - puikus carinės ekstravagancijos pavyzdys. Mažiesiems keliautojams patiks didelis Talino zoologijos sodas.


Keltai iš Talino keltų uosto.jpg


Keltai į ir iš Talino

Taliną jungia „Tallink” operatoriaus keltų linija su Stokholmu, Švedijoje. Keltai iš Talino į Stokholmą ir iš Stokholmo į Talino uostą išplaukia kiekvieną dieną, o kelionė trunka šešias valandas. Šiuo maršrutu plaukia du modernūs keltai: Romantika ir Victoria I.

Kelionės metu Jūs galite atgauti jėgas puikiame SPA centre, pasimėgauti profesionaliais masažais. Tai didingi kruiziniai laivai, kuriuose keleiviai kviečiami pasimėgauti įvairiais skoniais, pramogomis ir poilsio erdvėmis.

Talino uostas:

Adresas: D-terminalas, Lootsi 13, 10151, Talinas

GPS koordinatės: 59.443592, 24.765244 

Talino keleivių keltų terminalas yra Estijos sostinės širdyje. Todėl į jį patogu nuvykti autobusu, automobiliu ar taksi.

Į Talino keltų terminalą patogu nuvykti automobiliu: 


Važiuokite link senamiesčio, o čia stebėkite nurodomuosius ženklus, kurie nuves Jus tiesiai į terminalą. Prieš terminalo pastatą yra mokama automobilių stovėjimo aikštelė.

Į Talino keltų terminalą patogu nuvykti autobusu: 


Į uostą patogu atvykti autobusu Nr. 2.

Į Talino keltų terminalą patogu nuvykti taksi: 


Terminalą aptarnauja „Tallink” taksi parkas.