LOADING ...

Keltai iš Tarso uosto

Tarso uostas yra nedidelis, žvejybinis, uostas, kuriame yra vos kelios prieplaukos keleiviniam transportui. Nuo 1975 m. Tarsas palaiko keltų jungtis su Spodsbjergo uostu. Uosto veiklai didelę įtaką daro iš pietvakarių ateinančios audros, kurios gali sukelti net iki 1.2 metrų atoslūgį.

Juolab, Tarso uostamiestis apsuptas vandens iš trijų pusių.

Kiek toliau paėjus už uosto teritorijos galima rasti vos dviejų šimtų metrų ilgio pakrantę (maždaug 25 metrų pločio). Dėl seklaus paplūdimio kranto ir puikiai išvystytos infrastruktūros šią vietą itin pamėgo keliaujančios šeimos su mažais vaikais (čia yra įrengtos vietos skirtos jaukiam pasisėdėjimui, o taip tinklinio aikštelė, įrengti tualetai ir k.t. patogumai).

Atvykę į Tarso uostą būtinai papietaukite šalia terminalo esančiame restorane. Paskanaukite puikių patiekalų ir daniško alaus. Taip pat leiskitės į kelionę apylinkėse. Jose rasite įspūdingus dar nuo Antrojo Pasaulinio karo laikų pasilikusius fortus. Jų buvo pastatyta apie 60, tačiau ne į visus įleidžiami smalsuoliai keliautojai. Kadaise bunkerių tinklas juosė visą apylinkę. Taip pat galima pamatyti miesto gyventojų statytas statulas, bei minimalistinio stiliaus bažnyčią ir nedidelį ežerą. Būtinai surenkite išvyką prie „Bolerio” ežero. Čia saulei leidžiantis už medžių viršūnių žemę nukloja paslaptinga vakaro šviesa…


keltai is Tårso Uosto.jpg


Keltai į ir iš Tarso

Kiekvieną dieną keltai iš Tarso į Spodsbjergo ir iš Spodsbjergo į Tarsą plaukia kompanijos Langelandstrafikk Ferry aptarnaujami laivai. Laivai šiuo maršrutu plaukia aštuoniolika kartų per dieną. Tai yra vienas iš nedaugelio susisiekimo būdų, ir neabejotinai trumpiausias susisiekimo būdas tarp dviejų Danijai priklausančių salų – Lolando ir Langelando. Šiuo maršrutu plaukia du laivai, t.y. Frigg Sydfyen ir Odin Sydfyen. Kelionė trunka mažiau nei valandą. Bendrovė taiko aukščiausius reikalavimus saugumui ir keleivių komfortui. Todėl kelionės laikas prabėgs nepastebimai.

Tarso uostas:

Adresas: Stations Alléen 17, 4912 Harpelunde, Tarsas (Taars), Danija.

GPS koordinatės: 54.875430, 11.038971

Prie terminalo yra automobilių stovėjimo aikštelė.

Į keltų terminalą galima nuvykti automobiliu ar pėsčiomis.

Į Tarso keltų terminalą patogu nueiti pėsčiomis: 


Tarso keltų terminalas yra pačioje miestelio širdyje. Todėl jeigu vadovausitės nurodomaisiais kelio ženklais jį pasieksite per kelias minutes eidami nuo bažnyčios.