LOADING ...

Keltai iš Torshauno uosto

Torshauno uostas yra vienas Šiaurės Atlanto populiariausių vasaros sezono kruizinių laivų sustojimo vietų. Tai pagrindiniai vartai į Farerų salas ir itin patogi vieta keliaujantiems į Norvegiją, Daniją ar Islandiją.

Vikingai uostą čia įkūrė dar 850 metais. Nenuostabu, kad, šiandien, šis turtingas žvejybos uostas, laikomas Šiaurės Atlanto širdimi. Uosto direkcija orientuojasi į žvejybos pramonę. Tam nuolat atnaujina palydovinio ryšio įrenginius. Taip pat nemažus pinigus investuoja į nuolat modernizuojamą konteinerių krovos infrastruktūrą.
Torshauno uostas plečiasi ir vysto infrastruktūrą, bei jungtis su kitais, mažesniais, salyno uostais ir prieplaukomis. Prieš dešimtmetį buvo atidarytas daugiau nei šešių kilometrų tunelis, kuris jungia Torshavn uostą su Esturoy ir Borojus salomis.

Netoli uosto yra meno galerija, už miesto – nacionalinis parkas. Keliaujant Torshavn uoste skirkite valandą ar kelias aplankyti čia esančias suvenyrų krautuvėles ir pasimėgauti puikiais nacionaliniais valgiais, gėrimais ar puodeliu kavos ir arbatos, vietos restoranėliuose.
Torshavn uostas yra pačiame miesto centre. Todėl keliaujant iš uosto patogu apžiūrėti vietos įžymybes – miesto katedrą ir Farerų salose žinomų visuomenės veikėjų paminklams. Palypėjus kiek aukščiau ant vienos iš uolų atsiveria puiki uosto ir viso miestelio bei jo apylinkių panorama.


Keltai is Torshaunas uostas.jpg


Keltai į ir iš Torshavn

Torshavn su Islandija ir žemynine Europa jungia Smyril line keltų operatoriaus linija. Keltas Norona nuolat kursuoja maršrutu Hirtshals – Torshavn – Seydisfjordur. Kelionė trunka 38 val. Pasirinkus kruizą bus sustojama Torshavn uoste. Keltas čia stovi tris dienas. Taip pat šis uostas palaiko keltų linijas su Norvegija, Škotija.

Torshavn uostas

Adresas: Eystara bryggja, 103, Torshavn, Farerų salos.
GPS koordinatės: 62.006511, -6.764197

Salyne yra daug vieną su kita salas jungiančių mažų uostų ir prieplaukų, kuriose švartuojasi nedideli laivai. Plaukiant laivu Noulsojaus salą su Torshavn skiria vos 20 min. Patogiausia Torshavn keltų uostą pasiekti automobiliu.

Į Torshavn keltų terminalą patogu nuvykti automobiliu: 


Torshavn uostas įsikūręs pačiame miesto centre. Tereikia stebėti nurodomuosius ženklus su laivo simboliu.

Į Torshavn keltų terminalą patogu nuvykti pėsčiomis: 


Į Torshavn uostą galima per dešimt minučių nueiti pėsčiomis iš miesto centro, einant vidutiniu greičiu.