LOADING ...

Keltai iš Turku uosto

Turku – seniausias Suomijos uostas, įsikūręs pietvakarinėje šalies dalyje, netoli Švedijos. Jis pagrindinė tarpinė stotelį keliaujantiems Skandinavijoje ir keliaujantiems į Baltijos šalis. Uostas kasmet priima daugiau nei keturis milijonus keleivių ir paskirsto beveik keturis milijonus tonų krovinių. Turku palaiko keltų jungtis su Švedijos sostine – Stokholmu, bei Alandų salomis. 

Turku uosto ribos praktiškai sutampa su miesto ribomis ir yra išsidėstęs per visą šešių salų salyną. Pavadinimas kilo nuo skandinaviško žodžio Turgus. Uoste, kiekvienais metais, vyksta Didžiųjų burlaivių regatos, sutraukiančios turistus ir smalsuolius, bei šio sporto entuziastus iš visos planetos. Keliautojus į miestą vilioja visas pluoštas muziejų ir nepakartojamas kraštovaizdis.

Uostamiestyje būtinai aplankykite čia esančią puošnią katedrą, kurioje palaidoti garsiausi Švedijos ir Suomijos visuomenės veikėjai, karžygiai, karaliai ir istorijos muziejų. Jame pajusite jūrinę dvasią ir susipažinsite artimiau su vietos kultūra. Nepraleiskite progos pasivaikščioti jaukaus senamiesčio gatvelėmis, užsukti į vietos restoranėlį ir paskanauti tradicinių patiekalų.


Keltai iš Turku keltų uosto.jpg


Keltai į ir iš Turku

„Tallink Grupp” keltų linija jungia Turku keltų liniją su Stokholmu ir kiekvieną dieną plaukia maršrutu Turku – Stokholmas, bei Stokholmas – Turku. Šiuo maršrutu plaukia du modernūs keltų operatoriaus „Tallink Grupp” keltai: Baltic Princess ir Galaxy.

Kelionės metu keleiviai kviečiami pasimėgauti įvairiausiomis pramogomis. Laivuose yra įrengti puikūs restoranai, barai, SPA centras. Vaikams kelionė neprailgs vaikų žaidimų kambaryje. Tačiau už vis maloniausia pramoga – palydėti arba pasitikti saulę, atvirame denyje, ir pasigrožėti jūros panorama, įsiklausyti į bangų mušą. 

Turku uostas

Adresas: Linnankatu 91, FIN-20100 Turku, Suomija

GPS koordinatės: 

Į Turkų keltų terminalą patogu nuvykti viešuoju ir asmeniniu transportu.

Į Turku keltų terminalą galima nuvykti automobiliu:

Uostą lengvai surasite tik įvažiavus į miestą. Uosto teritorijoje stebėkite ženklus, nes keleivių su automobiliais registracija vyksta kitoje vietoje nei keleivių be automobilių. Priešais terminalo pastatą yra didelė automobilių stovėjimo aikštelė. Joje automobilio saugojimo kaina - 10.00 Eur/24h. 

Į Turku keltų terminalą patogu nuvykti autobusu:

Nuo miesto centro geriausia iki terminalo vykti uosto transportu: Autobusu Nr. 1. Jis atveš netoli terminalo pastato. Terminale yra jauki kavinė.